Artykuły do tagu: sołectwo

Nowa altana dla Parzniewic
W ramach realizowanego przez Urząd Marszałkowski programu „Sołectwo na plus”, przy współfinansowaniu Urzędu Gminy Wola Krzysztoporska w miejscowości Parzniewice zrealizowano projekt „Chwila na historię”. Dzięki temu stanęła tam altana.
Sołtysi z powiatu piotrkowskiego z grantami
Nowy plac zabaw w Białej, altana wiejska i mural w Kotkowie, skwer rekreacyjny w Twardosławicach czy nowe podłoże boiska wielofunkcyjnego w Moszczenicy – to tylko część z listy inwestycji w powiecie piotrkowskim, które powstaną z tegorocznych programów „Sołectwo na plus” i „Infrastruktura sołecka na plus”.
Pięćdziesiąt sołectw z dofinansowaniem
Aż 600 tys. zł trafi na konta 50 sołectw w powiecie piotrkowskim. To pieniądze z budżetu województwa łódzkiego w ramach programu "Sołectwo na plus". Najwięcej trafi do miejscowości w gminie Rozprza, niewiele mniej do gmin Sulejów i Wola Krzysztoporska.
Świętowali Wojewódzki Dzień Sołtysa
W sobotę (15.03.2023) w Piotrkowie Trybynalskim sołtysi z naszego regionu uczcili swoje święto. Były gratulacje, podziękowania, koncerty, a przede wszystkim rozmowy o tym, jak wspólnie działać, żeby sołectwa w Łódzkiem dalej się rozwijały i spełniały oczekiwania swoich mieszkańców. W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury zasiedli sołtysi z powiatów: piotrkowskiego, radomszczańskiego, tomaszowskiego, bełchatowskiego i opoczyńskiego.
09.12.2022 07:10
Wybudowali i podsumowali
W Łękach Szlacheckich podsumowano tegoroczne projekty realizowane w ramach projektu grantowego Urzędu Marszałkowskiego "Sołectwo na PLUS". W tym roku dzięki temu programowi zrealizowano cztery inicjatywy.
Sołectwa na plus w gminie Czarnocin
Cztery sołectwa z terenu gminy Czarnocin otrzymały granty w ramach projektu "Sołectwo na plus". Oficjalne informacje o przyznaniu dotacji przekazał wybranym sołectwom wicemarszałek Zbigniew Ziemba.
Nowe wyposażenie dla świetlicy w Majkowie
10 tys. złotych pozyskało sołectwo Majków Mały na wyposażenie wiejskiej świetlicy. Dzięki tym pieniądzom kupiono m.in. nową zastawę kuchenną, niezbędne naczynia, sprzęty i akcesoria kuchenne.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat