Świetlica kompleksowo wyremontowana

Poniedziałek, 13 maja 20243
W Proszeniu otwarta została świetlica środowiskowa, z której korzystać będzie społeczność sołectwa oraz osoby korzystające z terapii uzależnień. Prace związane z remontem budynku komunalnego rozpoczęły się w 2021 roku. Zrujnowany obiekt po byłym skupie mleka stał na tyłach miejscowej OSP niezagospodarowany latami. Decyzję o jego remoncie podjął Andrzej Jaros, burmistrz Wolborza.

Ładuję galerię...

Ze starego budynku zostały tylko ściany. Obiekt zyskał nowy dach, stolarkę okienną, ocieplenie, nowe instalacje: elektryczną, centralnego ogrzewania oraz wodociągową oraz wyposażenie. Jest też w pełni umeblowany.

Dziś piękna świetlica z zapleczem kuchennym i sanitarnym wyposażona w nowoczesną pompę ciepła będzie służyła do spotkań stowarzyszenia AA, które prowadzi spotkania terapeutyczne, ale także innym mieszkańcom i organizacjom z terenu sołectwa Proszenie - podkreślają urzędnicy.

 

W spotkaniu z okazji otwarcia obiektu wzięli udział mieszkańcy Proszenia, kierownictwo MOPS, radni Rady Miejskiej oraz burmistrz Wolborza Andrzej Jaros i przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Klewin, którzy przekazali w prezencie ufundowany przez gminę telewizor. Cała inwestycja zrealizowana w Proszeniu kosztowała 140 tys zł. 

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

MieszkaniecProszenia ~MieszkaniecProszenia (Gość)13.05.2024 16:51

Chciałbym znać szczegóły w jakim zakresie będzie to służyć mieszkańcom? Ładnie to brzmi, ładnie powiedziane i napisane a w rzeczywistości...

30


wiesniak ~wiesniak (Gość)13.05.2024 18:13

Nastepna pokazowka,kiedy osiedlowe ulice chodniki w Goleszach.

20


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat