Advertisement

Wybudowali i podsumowali

ePiotrkowRegion Piątek, 09 grudnia 20221
W Łękach Szlacheckich podsumowano tegoroczne projekty realizowane w ramach projektu grantowego Urzędu Marszałkowskiego "Sołectwo na PLUS". W tym roku dzięki temu programowi zrealizowano cztery inicjatywy.

Ładuję galerię...

W sołectwie Dobrenice zrealizowano projekt "Remont sali". W jego ramach zostały wyremontowane pomieszczenia, w których powstały nowe funkcjonalne toalety. Z kolei w sołectwie Trzepnica doposażono tamtejszą świetlicę. Zakupiony został sprzęt do kuchni: szafa chłodnicza, kuchnia gazowa, okap kuchenny, blender i garnki. 

Poprawa wizerunku świetlicy w Dobrenicach poszerzy możliwości dla rozwoju kapitału społecznego sołectwa i gminy, a profesjonalne doposażenie kuchni w Trzepnicy podniesie jej standard - mówią gminni urzędnicy. 

 

„Taras i altana to integracja murowana" to natomiast projekt zrealizowany w sołectwie Ogrodzona, dzięki któremu mieszkańcy sołectwa i gminy zyskali nowe miejsce do wypoczynku i integracji. W jego ramach wybudowano taras i altanę. Ostatnim z realizowanych projektów był „Nowy dach, nowe miejsce, nowe możliwości", który wykonano w budynku świetlicy w sołectwie Żerechowa. Wymiana pokrycia dachowego poprawiła wizerunek tego obiektu. 

 

Na realizację każdej z tych inwestycji sołectwa uzyskały dotację z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 12 tysięcy złotych. 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Drobik ~Drobik (Gość)09.12.2022 08:38

Gmina biedna, ale solidna. Kreatywność jest ważniejsza niż finanse.

12


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat