Teva pragnie zainteresować konkursem, jaki od kilku lat odbywa się już w wielu krajach. To Humanizing Health - program skierowany do organizacji działających pro bono na rzecz chorych oraz skupiony na idei przywrócenia medycynie ludzkiego wymiaru. Właśnie teraz rozpoczęła się jego polska edycja pod nazwą „Leczmy z troską!”. Organizator konkursu - Teva Pharmaceuticals Polska - nagrodzi najlepsze projekty zgłoszone przez stowarzyszenia i fundacje propacjenckie.
USG ginekologiczne jest jednym z podstawowych badań, które służą zarówno profilaktyce, jak i diagnostyce czy kontroli przebiegu leczenia chorób narządów rodnych kobiety. Jest ono bezbolesne i nieinwazyjne, trwa od kilku do kilkunastu minut, a jednocześnie dostarcza wielu informacji o strukturach i organach położonych w obrębie miednicy mniejszej. Jakie są wskazania do poddania się USG ginekologicznemu? Kiedy wykonuje się je przezpochwowo (transwaginalnie), a kiedy przez powłoki brzuszne?
Zuzanna Wiernicka zdobyła złoty medal mistrzostw Polski do lat 20, które obyły się w Ciechanowie. Piotrkowianka nie pozostawiła swoim rywalkom złudzeń, pokonując drugą na mecie Aleksandrę Szykulską o ponad minutę.
Nurkowie oraz łódź ze specjalistycznym sprzętem przeszukiwała w czwartkowy wieczór piotrkowskie jezioro Bugaj. Według naszych informacji, służby zostały powiadomione o pozostawionym przy brzegu rowerze i odzieży.
W środę (29.05) w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się wyjątkowe wydarzenie. Był to koncert Katarzyny Kołodziejczyk, po którym wręczono nagrody dla osób związanych z kulturą w Piotrkowie.
Nerwica natręctw, znana również jako zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne (OCD), jest zaburzeniem psychicznym, które charakteryzuje się występowaniem obsesji (natarczywych myśli, obrazów lub impulsów) oraz kompulsji (powtarzających się zachowań lub rytuałów).
Nadużywanie alkoholu to poważny problem społeczny, który dotyka wiele osób na całym świecie. W Polsce, według statystyk, problem ten dotyczy około 1,5 miliona osób. Nadużywanie alkoholu prowadzi do wielu negatywnych skutków zarówno w sferze zdrowotnej, jak i społecznej. W skrajnych przypadkach, może prowadzić do zatruć alkoholowych, które stanowią realne zagrożenie dla życia.
Uzależnienie alkoholowe jest poważnym problemem społecznym, który dotyka coraz więcej osób na całym świecie. W Polsce, według różnych szacunków, problem ten dotyczy od 800 tys. do nawet 2 mln osób. Choroba alkoholowa to nie tylko problem osoby uzależnionej, ale także jej rodziny, najbliższego otoczenia i całego społeczeństwa.
Rusza ogólnopolska kampania „Zdrowie w Zasięgu”, mająca na celu promowanie osiągnięć i potencjału nowoczesnej medycyny, wynikających z rozwoju telekomunikacji, zwłaszcza usług mobilnych. Kampania organizowana jest przez bloga „Na fali nauki” (www.nafalinauki.pl) przy współpracy ekspertów i naukowców.
Ashwagandha, zwana również żeń-szeniem indyjskim, to roślina wykorzystywana od wielu wieków w medycynie ajurwedyjskiej. Dzięki jej wyjątkowym właściwościom pobudzającym, wzmacniającym i przeciwutleniającym stała się popularna również w krajach europejskich. Jak ashwagandha działa na organizm i czy warto ją stosować?