Aby wypoczywający mogli czuć się bezpieczniej nad wodą, władze powiatu sfinansują dodatkowe patrole policji i ratowników wodnych. Stosowne porozumienia zostały już podpisane przez starostę Piotra Łącznego i wicestarostę Michała Tokarskiego z komendantem piotrkowskiej policji mł. insp. Radosławem Malanowskim i prezesem Rejonowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Januszem Ciechanowskim.
Historię rzeki Pilicy, zalewu Sulejowskiego oraz pobliskich im miejscowości w naszym regionie, będzie można zgłębić już w piątek 23 lutego w Mediatece 800-lecia, podczas promocji nowej książki Andrzeja Kobalczyka. Autor spotka się z czytelnikami osobiście.
Niektóre przejścia dla pieszych w Piotrkowie są bardzo słabo oświetlone - zgłaszali we wtorkowym magazynie magiel słuchacze Strefy FM. Ich zdaniem dochodzi przez to do niebezpiecznych sytuacji.
50 lat temu powstał Zalew Sulejowski – kiedyś nowoczesny obiekt hydrotechniczny, dziś miejsce wypoczynku, przyciągające miłośników żeglugi. O historii propagandowej inwestycji PRL-u i o tym, co zostało z wielkich planów, pisze Andrzej Kobalczyk.
Około 7:00 doszło do wypadku na skrzyżowaniu ulic Sulejowskiej oraz Kleszcz. Sprawca wypadku oraz pasażerowie busa uciekli z miejsca zdarzenia. Policja od początku nie wykluczała, że mogą nimi być imigranci. Funkcjonariusze odnaleźli 34 obcokrajowców, w tym 8 dzieci. Aktualnie jest dla nich organizowana pomoc. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, pasażerowie busa są w większości obywatelami Syrii.
Kolejni kierowcy przeżyli chwile grozy na drodze krajowej nr 12. Tym razem doszło do zderzenia toyoty, volkswagena i hondy. Portal sulejow24.com podaje, że przyczyną wypadku było wymuszenie pierwszeństwa.
Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego mieli w ostatnich dniach sporo pracy. Interweniowali między innymi przy wypadku, w którym sternik skutera wodnego, płynąc razem z dzieckiem, uderzył w jacht z czteroosobową załogą. Dziecko oraz kobieta znajdująca się na pokładzie jachtu zostali ranni. WOPR wspierał też policję w poszukiwaniu zaginionego mężczyzny.
Kilkuset rowerzystów i biegaczy wystartowało w 10. edycji wyścigu wokół Zalewu Sulejowskiego. Trybunalski Maraton Sulejowski to jedno z najpopularniejszych tego typu wydarzeń w Polsce.
4 września 1939 roku w wyniku niemieckich nalotów bombowych zginęło około 700 osób, a praktycznie całe miasto zostało zniszczone. W poniedziałek mieszkańcy Sulejowa uczcili pamięć poległych.
Nadal nie wiadomo jaka była przyczyna wypadku, do którego doszło 13 sierpnia na Zalewie Sulejowskim. Doszło wtedy do zderzenia skutera wodnego z motorówką. Dwie 15-latki, mimo udzielonej pomocy, zmarły dwa dni później w szpitalu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie.