Advertisement

Niebezpiecznie na wodach Zalewu Sulejowskiego

Region Środa, 20 września 202310
Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego mieli w ostatnich dniach sporo pracy. Interweniowali między innymi przy wypadku, w którym sternik skutera wodnego, płynąc razem z dzieckiem, uderzył w jacht z czteroosobową załogą. Dziecko oraz kobieta znajdująca się na pokładzie jachtu zostali ranni. WOPR wspierał też policję w poszukiwaniu zaginionego mężczyzny.

Ładuję galerię...

Policjanci otrzymali zgłoszenie, że w okolicach Zarzęcina miało dojść do zderzenia skutera wodnego z żaglówką. Na miejsce został skierowany wodny patrol z Barkowic Mokrych oraz ratownicy WOPR.

Mundurowi ustalili, iż 41-letni mężczyzna bez uprawnień, poruszał się pożyczonym od znajomego skuterem wodnym, na którym przewoził 8-letnią córkę, nie zapewniając jej właściwego zabezpieczenia. W pewnym momencie dziewczynka gwałtownie dodała gazu. Mężczyzna stracił panowanie nad maszyną. Rozpędzony skuter wpłynął na część rufową żaglówki i siłą rozpędu całkowicie wślizgnął się  na jego pokład. Na żaglówce przebywał 46-letni sternik wraz z trójką załogantów w wieku od 11 do 45 lat. Na szczęście zauważyli pędzący skuter i wszyscy schowali się w kajucie, co uchroniło ich od poważnych obrażeń. Z uwagi na drobne urazy 8 i 45-latki na miejsce wezwano pogotowie. Kierujący byli trzeźwi - mówi sap. szt. Grzegorz Stasiak z KPP w Tomaszowie Mazowieckim.

Pracujący na miejscu tomaszowscy policjanci zabezpieczyli niezbędny materiał dowodowy, na podstawie którego sporządzony zostanie wniosek do sądu o ukaranie sprawcy wypadku.

 

Udział w działaniach brali również ochotnicy z OSP Zarzęcin oraz PSP Opoczno.

 

 

Ratownicy otrzymali również w ostatnim czasie zgłoszenie o nocnym zaginięciu łodzi, na pokładzie której znajdował się wędkarz. Do zdarzenia miało dojść w Barkowicach Mokrych. WOPR-owcy, policjanci i strażacy przystąpili do poszukiwań. Wkrótce udało się odnaleźć mężczyznę.

Podczas przeszukiwania brzegu wędkarz został odnaleziony cały i zdrowy. Z uzyskanych informacji wynika, że zasnął w łodzi, która znajdowała się przy brzegu, ale nie była zacumowana. W wyniku podmuchu wiatru, łódź zdryfowała w kierunku małego zalewu - relacjonują przedstawiciele WOPR Piotrków Trybunalski.

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

5

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_zibi ~go?ć_zibi (Gość)20.09.2023 15:18

Byłem na rybach, tym skuterem kierowało dziecko ojciec był stylu, dodało gazu i uderzyło w jacht i tyle w temacie

60


goœć_ ~goœć_ (Gość)20.09.2023 17:26

Sprawcę kolizji ukarać należycie. Właściciela skutera za udostępnienie nieupoważnionemu - cofnąć uprawnień bo nie wie jak z nich korzystać i zobowiązać do pokrycia wszystkich szkód.

80


z Sulejowa ~z Sulejowa (Gość)20.09.2023 14:34

Niebezpiecznie jest na DK12 w Sulejowie. 4 przejścia z sygnalizacją+ te bez sygnalizacji co kolejne 100 m. powodują codziennie korki. Hałas, smród spalin, zablokowane miasto. Może o tym ktoś coś napiszę przed wyborami...

71


Zed ~Zed (Gość)20.09.2023 13:06

Niestety z glupota i nieodpowiedzialnoscia mozemy spotkac sie wszędzie.Nie znasz dnia kiedy ktos doprowadzi do twojej smierci.

30


Staś Pytalski ~Staś Pytalski (Gość)20.09.2023 10:00

I nie mógł tą żaglówką dać czadu i spłynąć szybko na pobocze zawaliwoda (synonim zawalidrogi) jeden?

16


ja ~ja (Gość)20.09.2023 09:29

Okazuje się, że kasa tak hojnie rozdawana przez samorządy w żaden sposób nie podnosi bezpieczeństwa na zalewie.

73


czy ~czy (Gość)20.09.2023 08:41

czy skutery posiadają polisę oc ? przecież ktoś musi pokryć koszty głupoty innych

80


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat