Śledczy wyjaśniają przyczyny wypadku

Wtorek, 29 sierpnia 20230
Nadal nie wiadomo jaka była przyczyna wypadku, do którego doszło 13 sierpnia na Zalewie Sulejowskim. Doszło wtedy do zderzenia skutera wodnego z motorówką. Dwie 15-latki, mimo udzielonej pomocy, zmarły dwa dni później w szpitalu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie.
fot. WOPR w Tomaszowie Mazowieckim fot. WOPR w Tomaszowie Mazowieckim

Do wypadku doszło na wysokości portu w miejscowości Tresta. Skuterem wodnym płynęły dwie 15-latki, natomiast motorówką płynął mężczyzna.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący motorówką mężczyzna widząc zbliżający się skuter wodny podjął manewry obronne, w postaci wyhamowania motorówki oraz ostrzegał poruszające się osoby na skuterze sygnałami dźwiękowymi, jednak nie zdołał uniknąć zderzenia. Akcję ratunkową podjął patrol wodny KPP w Tomaszowie Mazowieckim oraz inna jednostka pływająca, na pokładzie której znajdował się ratownik wodny - relacjonuje Magdalena Czołnowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie.

Na miejsce zdarzenia zostały skierowane dwie załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które zabrały wyciągnięte z wody dwie pokrzywdzone nastolatki do Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Pomimo udzielonej im pomocy medycznej 15-latki zmarły 15 sierpnia.

Zarówno mężczyzna kierujący motorówką jak i jedna z nastolatek, która miała kierować skuterem, posiadali stosowne uprawnienia do poruszania się danego typu pojazdami. Nastolatki były ubrane w kamizelki ratunkowe - zaznacza Magdalena Czołnowska, rzecznik prasowy piotrkowskiej prokuratury.

Jak informuje rzecznik prokuratury, na miejscu zdarzenia wykonano niezbędne czynności procesowe, w tym przebadano kierującego motorówką na zawartość alkoholu. Mężczyzna był trzeźwy.


Postepowanie jest we wstępnej fazie. Teraz konieczne będzie uzyskanie opinii biegłego z zakresu ruchu w torze wodnym oraz wypadków podczas sportów wodnych i jednostek pływających. Jak zaznacza Magdalena Czołnowska, nie można na chwilę obecną wypowiedzieć się jaka była przyczyna wypadku.

W dniu 24 sierpnia zostały przeprowadzone sekcje zwłok. Według wstępnych ustaleń przyczyną zgonu obu nastolatek były odniesione wielonarządowe obrażenia wewnętrzne oraz obrażenia głowy. Szczegółowe przyczyny zgonu zostaną podane w pisemnych opiniach biegłych - informuje rzecznik prokuratury.

Postępowanie, które ma wyjaśnić dokładne okoliczności wypadku, jest w toku.

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (0)

Komentowanie zostało wyłączone.
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat