Advertisement

Trudno w to uwierzyć! 34 imigrantów w małym busie!

Czwartek, 28 września 202366
Około 7:00 doszło do wypadku na skrzyżowaniu ulic Sulejowskiej oraz Kleszcz. Sprawca wypadku oraz pasażerowie busa uciekli z miejsca zdarzenia. Policja od początku nie wykluczała, że mogą nimi być imigranci. Funkcjonariusze odnaleźli 34 obcokrajowców, w tym 8 dzieci. Aktualnie jest dla nich organizowana pomoc. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, pasażerowie busa są w większości obywatelami Syrii.

Ładuję galerię...

W zderzeniu udział brał bus oraz samochód osobowy typu van. Na miejscu pracowały służby, a droga z Piotrkowa w kierunku Sulejowa była zablokowana. 

 

Jak wskazuje asp. sztab. Izabela Gajewska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie, policjanci na miejscu pojawili się po godzinie 7:00. 

Na wysokości stacji Orlen na jezdni w kierunku Piotrkowa kierujący busem marki Peugeot jadąc od strony Sulejowa, w wyniku niezachowania szczególnej ostrożności, najechał na tył toyoty znajdującej się na prawym skrajnym pasie - relacjonuje asp. sztab. Izabela Gajewska. 

W wyniku zderzenia bus, który uderzył w drugi samochód znalazł się na przeciwnym pasie i zablokował drogę z Piotrkowa na Sulejów. 

 

Kierowca wraz z pasażerem samochodu marki Toyota nie odnieśli obrażeń. Z kolei sprawca oraz pasażerowie, którzy znajdowali się na tyle busa uciekli z miejsca zdarzenia.

Odnaleźliśmy 34 osoby, w tym ośmioro dzieci. To obcokrajowcy. Został powołany zespół zarządzania kryzysowego pod przewodnictwem starosty z udziałem miasta i w konsultacji z Urzędem Wojewódzkim. Zapewniana jest pomoc odnalezionym w zakresie medycznym. Zorganizowana jest żywność i odpowiednie warunki, w których przebywają - mówi Izabela Gajewska.

W działania włączyli się funkcjonariusze Straży: Granicznej, Pożarnej, Leśnej i Miejskiej. Policjanci sprawdzają, w jakim celu podróżujący przebywają w Polsce. 

 

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, pasażerowie busa są obywatelami Syrii. 

 

Bus, z którego uciekły osoby, jest na będzińskich rejestracjach.

POLECAMY


Zainteresował temat?

16

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (66)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Hmmm ~Hmmm (Gość)28.09.2023 20:50

Patrząc z drugiej strony... jak ci ludzie muszą być zdesperowani, skoro dają się traktować jak bydło, byle dotrzeć do lepszego świata. Problem narastał latami, a teraz widzimy skutki wyzyskiwania biednych krajów przez bogate narody... tworzenie sztucznych wojen, żeby móc bezkarnie wywozić cenne minerały, ropę czy złoto. Zakończcie finansowanie wojen, zorganizujcie miejsca pracy, rolnictwo i godziwe zarobki w krajach Afryki i bliskiego Wschodu, to nie będzie migracji. Tylko kto się na to zgodzi? Wojny, migracje to ogromny biznes, a cierpią zwykli ludzie.

271


Była członkini KRRiT ~Była członkini KRRiT (Gość)28.09.2023 15:40

chce się pozbyć problemu migracji, sprowadzając deszcze nad Saharę. Będzie drogo, ale technologia nam na to już pozwala.
Po prostu genialne! Nobel tej pani, i to pewnie w więcej niż jednej kategorii. Zacznijmy jednak od bohaterki – pani Teresa Bochwic to była członkini Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, którą to funkcję przestała pełnić w 2022 roku. Jej 6-letnia kadencja zaczęła się po nominacji Prawa i Sprawiedliwości w 2016 roku i wtedy też została powołana na wiceprzewodniczącą. Ogólnie jej kariera jest bogata, między innymi pracowała u Wałęsy i Buzka, chociaż raczej nie jako naukowiec od zmian klimatycznych.
W najnowszych wpisach z 26 września udało się jej rozwiązać problem, z którym nie potrafi sobie poradzić Europa – migracja ludności z Afryki. Nie było tu ton papieru i tomów analiz, a trzy wpisy na platformie X (dawniej Twitter). Pani Bochwic wymyśliła, że najlepiej by było sprowadzić deszcz nad Saharę i przywrócić jej roślinność, a wszystko poprzedziła krótką prognozą pogody i temperaturami w regionie:
Dakar 27, Mogadiszu 27, Kampala 20, Thamangast (Algier) 36, Asuan 30, Chartum 28, Ndżamena (Czad) 26, Agadisz (Niger) 27, Faszoda (Sudan Poludniowy) 24, Bardai pln. Czad 19, Al Taj Libia - 27 prognoza g. 15 - 36. Zagospodarować Saharę, przywrócic jej roslinność, zaludnić.
Wszystko to powinno się udać dzięki technologiom, jakimi dziś dysponujemy.
Jednocześnie wykazuje trochę rozsądku, zauważając, że koszt tego byłby gigantyczny, ale jej zdaniem nadal możliwy:
Drogie? Na pewno, bardzo drogie? Na pewno; trudne technicznie? Na pewno. Niemożliwe? Nie! Około jednej trzeciej ludności Afryki żyje w warunkach meteorologicznych niemożliwych do wytrzymania. Te pół mld ludzi nie musi się przenosić do nas, do Europy.
Co na to naukowcy? Wiadomo, że gdzieś pomiędzy 11 tys. a 5 tys. lat temu Sahara była zielona i pełna zwierząt. I naukowcy twierdzą, że to może nastąpić kolejny raz. Wpierw jednak musiałaby się zmienić oś nachylenia obrotu Ziemi, a to nastąpi prawdopodobnie gdzieś za 10 tys. lat. A i tak nie ma gwarancji ze względu na to, jak dbamy o planetę teraz. Czy jest to wykonalne przy pomocy specjalnych systemów solarnych i nawadniania? W teorii tak, ale zebranie środków na taką akcję może zająć tyle czasu, co czekanie na naturalne zmiany.

60


Gula ~Gula (Gość)28.09.2023 13:50

A gdzie wicepremier od bezpieczeństwa? Jeszcze śpi tak jak w stanie wojennym??? A poseł od mgły? 15go pogonimy zgraję z metraciętego!

239


go?ć_anna ~go?ć_anna (Gość)28.09.2023 10:57

Powód powodem, ale nadciąga ciemność, wszystko przed urs von deŕrrr leję.

2724


gian ~gian (Gość)28.09.2023 11:03

Oby przeżyli. Mogło im się coś poważnego stać.

1110


ja ~ja (Gość)29.09.2023 08:27

W raporcie Straży Granicznej, który ujawniła "Gazeta Wyborcza", mowa jest o tym, że w tym roku zaporę na granicy polsko-białoruskiej sforsowało łącznie ponad 30 tys. osób. Osób, które przekroczyły granicę i zostały zatrzymane przez SG, było 17 tys. 488. Z kolei osób, które przekroczyły granicę i nie zostały ujęte przez SG, było 12 tys. 971.
A tępe i nieudolne pis...i wydały na ten cudowny płot jeden miliard sześćset milionów złotych... To jest dopiero zabawa!

157


zniesmaczony ~zniesmaczony (Gość)01.10.2023 12:17

To Angela i Ursula, podesłały przed wyborami Tuskowi wsparcie. On taki POgubiony, że już nie daje rady.

41


Marlenka ~Marlenka (Gość)30.09.2023 08:36

Mi też było trudno uwierzyć w fikcyjne przedszkola w regionie, a jednak zapadł wyrok i to jest prawda. Lokalne media na czele z portalem nic nie wspomniały o aferze za ponad 10 baniek... lepiej pisać o pierdołach

40


trzeba uważać ~trzeba uważać (Gość)29.09.2023 11:30

Dobrze, że nasz rząd broni nas przed uchodzcami.

612


Do: ~ktosław (Gość) ~Do: ~ktosław (Gość) (Gość)29.09.2023 16:37

W Syrii jest wojna od 12 lat.

51


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat