Marlena Wężyk-Głowacka składa interpelację w sprawie zaawansowania prac modernizacyjnych w Szkole Podstawowej nr 12. Piotrkowska radna dopytuje m.in. o dotrzymanie terminu zakończenia robót.
Minicentrum nauki do samodzielnego eksperymentowania można już odwiedzać w piotrkowskiej Mediatece 800-lecia. Miniphänomentę, bo tak nazywa się ta wyjątkowa wystawa, oficjalnie otwarto w środowe popołudnie.
Z atrakcji można było skorzystać w kilku lokalizacjach. W CH Echo zorganizowano gry i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy czy fotobudkę. Nie zabrakło tam też wolontariuszy z puszkami. Ponadto na górnym parkingu można było podziwiać wystawę aut oraz motocykli.
„Zbrojna agresja Rosji na Ukrainę spowodowała bardzo trudną sytuację na rynkach paliw, co przekłada się również na wyższe koszty wytwarzania energii elektrycznej i ciepła. Specyfika rynku ciepła, który w przeciwieństwie do rynku energii elektrycznej ma charakter lokalny, a dodatkowo zasady taryfowania wytwarzania ciepła są odmienne w przypadku ciepłowni i jednostek kogeneracji, powoduje, że odbiorcy w poszczególnych miastach w różnym stopniu, terminie i z inną częstotliwością odczuwają podwyżki cen ciepła. Wejście w życie ustawy ochroni odbiorców przed wysokimi kosztami ciepła, a jednocześnie pozwoli wytwórcom ciepła na jego produkcję w oparciu o zatwierdzoną przez prezesa URE taryfę” - komentuje ustawę wprowadzającą mechanizm ograniczenia podwyżek cen ciepła Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A. oraz prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych.
Sejm uchwalił w czwartek nowelizację ustawy wprowadzającą mechanizm ograniczenia wzrostu cen dla odbiorców ciepła do 40 proc. Teraz ustawa trafi do dalszych prac w Senacie.
"Ustawa o totalnej inwigilacji" - tak procedowane w Sejmie nowe przepisy nazywają działacze Konfederacji. Ich zdaniem ustawa pozwoli rządzącym na wgląd w naszą korespondencję internetową. W poniedziałek przed biurem Prawa i Sprawiedliwości w Piotrkowie przedstawiciele Konfederacji zorganizowali konferencję prasową, podczas której ostrzegali przed nowymi przepisami.
22 stycznia 1863 roku wybuchło Powstanie Styczniowe. Był to największy zryw narodowowyzwoleńczy w XIX wieku. W 160. rocznicę powstania władze Piotrkowa oddały hołd powstańcom.
„W krwawym polu srebrne ptaszę... o czym mówią pieśni powstania styczniowego” – taki tytuł nosi wystawa plenerowa, którą można oglądać przy piotrkowskim Muzeum. Ekspozycja jest jednym z elementów upamiętniających 160. rocznicę wybuchu powstania styczniowego.
Odwiedzający piotrkowską mediatekę będą mieli okazję spotkać "Londyńczyków". To tytuł wystawy Jerzego Kańskiego, którą można już oglądać w holu obiektu.
Szkoła Podstawowa nr 5 była gospodarzem tegorocznego tradycyjnego spotkania opłatkowego pracowników oświaty. Było wspólne kolędowanie, składanie życzeń i dzielenie się opłatkiem.