„Między sercem, a ciszą" to tytuł pierwszej, indywidualnej wystawy fotografii autorstwa Joanny Kotali. Wernisaż wystawy odbył się 23.02.2023r w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK.
Po serii protestów przeciwko drastycznym podwyżkom cen ciepła, która dotknęła z początkiem roku mieszkańców niektórych polskich miast (w tym także Piotrkowa), władze naszego kraju zdecydowały znowelizować ustawę "w zakresie niektórych źródeł ciepła". W wyniku tej zmiany, ceny ciepła w Piotrkowie zostaną obniżone nawet o 1/3 w stosunku do cen aktualnie obowiązujących.
"Obraz gnozy i rozpaczy" - to tytuł wystawy malarstwa Piotra Wachowskiego, która od 24 lutego będzie można oglądać w galerii Ośrodka Działań Artystycznych przy ul. Dąbrowskiego.
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim oraz Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi zapraszają na wystawę czasową „UTRACONE–ODZYSKANE. Ciąg dalszy…”. Ekspozycja prezentuje najciekawszą część przedwojennej kolekcji pozaeuropejskich eksponatów etnograficznych dawnego Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi. Zabytki z tej kolekcji ilustrują życie i kulturę ludów zamieszkałych na terenach Afryki i Ameryki Południowej.
Już w najbliższy piątek (17.02.2023) o 19:00 w Galerii Ośrodka Działań Artystycznych, przy ul. Sieradzkiej 8 w Piotrkowie, będzie można podziwiać efekty prac kobiet, których pasją jest sztuka. Przedstawiciele ODA zapraszają na wernisaż wystawy "Artystki obecne"
Marlena Wężyk-Głowacka składa interpelację w sprawie zaawansowania prac modernizacyjnych w Szkole Podstawowej nr 12. Piotrkowska radna dopytuje m.in. o dotrzymanie terminu zakończenia robót.
Minicentrum nauki do samodzielnego eksperymentowania można już odwiedzać w piotrkowskiej Mediatece 800-lecia. Miniphänomentę, bo tak nazywa się ta wyjątkowa wystawa, oficjalnie otwarto w środowe popołudnie.
Z atrakcji można było skorzystać w kilku lokalizacjach. W CH Echo zorganizowano gry i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy czy fotobudkę. Nie zabrakło tam też wolontariuszy z puszkami. Ponadto na górnym parkingu można było podziwiać wystawę aut oraz motocykli.
„Zbrojna agresja Rosji na Ukrainę spowodowała bardzo trudną sytuację na rynkach paliw, co przekłada się również na wyższe koszty wytwarzania energii elektrycznej i ciepła. Specyfika rynku ciepła, który w przeciwieństwie do rynku energii elektrycznej ma charakter lokalny, a dodatkowo zasady taryfowania wytwarzania ciepła są odmienne w przypadku ciepłowni i jednostek kogeneracji, powoduje, że odbiorcy w poszczególnych miastach w różnym stopniu, terminie i z inną częstotliwością odczuwają podwyżki cen ciepła. Wejście w życie ustawy ochroni odbiorców przed wysokimi kosztami ciepła, a jednocześnie pozwoli wytwórcom ciepła na jego produkcję w oparciu o zatwierdzoną przez prezesa URE taryfę” - komentuje ustawę wprowadzającą mechanizm ograniczenia podwyżek cen ciepła Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A. oraz prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych.
Sejm uchwalił w czwartek nowelizację ustawy wprowadzającą mechanizm ograniczenia wzrostu cen dla odbiorców ciepła do 40 proc. Teraz ustawa trafi do dalszych prac w Senacie.