Artykuły do tagu: Fotografia

Józef Jakubczyk i jego wyjątkowa Ziemia Piotrkowska uwieczniona na fotografiach
Mediateka 800-lecia zaprasza na wystawę fotograficzną Józefa Jakubczyka zatytułowaną "Moja wyjątkowa Ziemia Piotrkowska". Uroczyste otwarcie ekspozycji nastąpi w najbliższy piątek.
Konkurs fotograficzny
Europe Direct Piotrków Trybunalski zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Łódzkie w Unii Europejskiej". Miłośnicy fotografii mają czas do 25 kwietnia, aby uwiecznić jak zmieniło się województwo łódzkie dzięki dofinansowaniom ze środków Unii Europejskiej.
Konkurs fotograficzny
Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie organizuje konkurs fotograficzny pn. "Piotrkowska przyroda". Udział w tej zabawie mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz seniorzy (60+) z terenu Piotrkowa.
Piotrkowski uczeń wygrał międzynarodowy konkurs
Marcin Brzezowski mieszka w Sulejowie, a na co dzień uczy się w piotrkowskim Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 5 w Piotrkowie. Właśnie wygrał konkurs fotograficzny "Opowieść o Mikołaju Koperniku".
Przyjdź, by podziwiać uroki Polski
Podziękowania, gratulacje i oczywiście sztuka fotografii w roli głównej, tak było w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK. Wszystko to za sprawą wystawy fotograficznej pt. "Uroki Polski w obiektywie" uczestników Klubu Seniora oraz młodzieży uczęszczającej na warsztaty fotograficzne do OEA.
„Między sercem, a ciszą" to tytuł pierwszej, indywidualnej wystawy fotografii autorstwa Joanny Kotali. Wernisaż wystawy odbył się 23.02.2023r w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK.
Już w najbliższy piątek (17.02.2023) w Kościele Akademickim Panien Dominikanek będzie można podziwiać wystawę fotografii ze spektaklu „Dziady” autorstwa Magdaleny Rybij. To też okazja do wsłuchania się w dźwięki skomponowane na potrzeby tej sztuki, odgrywanej przez aktorów teatru Wierszalin oraz spotkanie się z samymi artystami.
Fotograficzne Archiwum Miasta gotowe
Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego stworzyło Fotograficzne Archiwum Miasta. Autorem projektu został Witold Stawski członek Zarządu TPPT. Wszystko zaczęło się w 2018 roku. W Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK podsumowano realizację całego przedsięwzięcia.
Kamień pamięci dał zwycięstwo
Zdjęcie zatytułowane "Kamień pamięci" autorstwa Eweliny Jędruszek zajęło pierwsze miejsce w konkursie fotograficznym "Znane i nieznane miejsca pamięci trudnej historii Polaków w mojej okolicy", który został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim w ramach międzynarodowego projektu FARO, w którym nasz powiat bierze udział.
Jacek Ziętek o fotografii i fotografach
„Przeszłość oświetlona błyskiem magnezji” - to tytuł książki Jacka Ziętka, znanego piotrkowskiego archeologa i pracownika piotrkowskiego Archiwum Państwowego. Publikacja jest owocem wielu lat badań źródłowych dotyczących historii piotrkowskiej fotografii oraz znanych i zapomnianych atelier fotograficznych.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat