Piotrkowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który kilka dni wcześniej ukradł stojący na parkingu samochód marki BMW. 28-latek stanie przed sądem.
Osobowa mazda stoi na krawędzi koryta rzeki Strawy w okolicy skrzyżowania ulic Inżynierskiej i Budki w Piotrkowie. Nie wiadomo czy pojazd stoczył się samoistnie, czy pomogły w tym osoby trzecie.
Piotrkowscy kryminalni zatrzymali 42-latka, który w maju bieżącego roku, ciągnął mężczyznę za pojazdem przez około 1,5 kilometra. Poszkodowany trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami. Dramatyczne sceny rozegrały w Gomulinie Kolonii, w gminie Wola Krzysztoporska. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Grozi mu kara pozbawienia wolności.
Aż osiem samochodów osobowych brało udział w kolizjach na ekspresowej "ósemce". Droga była całkowicie zablokowana w kierunku na Wrocław. Problemy pojawiły się także na A1.
Piotrkowscy policjanci zatrzymali 46-latka, który uszkodził pojazd swojej byłej partnerki. Powód? Zauważył ją z innym mężczyzną. Piotrkowianin usłyszy wkrótce zarzuty uszkodzenia mienia oraz za kierowanie gróźb karalnych. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Odważna reakcja jednej z kobiet w miejscowości Wygoda być może uratowała czyjeś życie. Widząc na ulicy pijanego kierowcę, kobieta zajechała mu drogę i uniemożliwiła dalszą jazdę,
Mimo, że od lat nagłaśniany jest problem pozostawiania dzieci oraz zwierząt w rozgrzanym samochodzie, są tacy, którzy wciąż nie zdają sobie sprawy z zagrożenia, jakie niesie ze sobą przebywanie w takiej pułapce. Taka sytuacja miała miejsce na parkingu przy ul. Sierakowskiego w Radomsku, gdzie właściciel czworonoga wykazał się brakiem wyobraźni i skrajną nieodpowiedzialnością.
Wystarczyło niespełna 15 minut aby temperatura w zamkniętym samochodzie przekroczyła 50°C. Pod żadnym pozorem nie wolno w takich warunkach zostawiać dzieci, osób starszych czy zwierząt. Rozgrzany samochód, może okazać się dla nich śmiertelną pułapką.
Kierowca podróżujący lokalną drogą w miejscowości Bukowiec nad Pilicą, przeżył chwile grozy kiedy tuż pod jego samochód z siewnika spadła źle zabezpieczona łopata. Mężczyzna prowadzący ciągnik rolniczy, który nieprawidłowo zabezpieczył ładunek został ukarany mandatem karnym.
Układ zapłonowy odpowiada za uruchomienie silnika, zatem jego niesprawność oznacza brak możliwości ruszenia z miejsca. Jednak to nie wszystko. Układ ten pracuje również w czasie jazdy, co czyni go jeszcze ważniejszym. Z czego składa się układ zapłonowy i jaką rolę odgrywają w nim świece zapłonowe? Co zrobić, gdy świece lub inne elementy tego układu ulegną awarii? Odpowiadamy!