Artykuły do tagu: STREFA FM

Czy piotrkowianie popierają związki partnerskie? Dyskusja w Maglu
W niektórych krajach UE można sformalizować swój związek bez zawierania małżeństwa – jako związek partnerski. W ten sposób dwoje ludzi żyjących ze sobą jako para może zarejestrować swój związek we właściwym urzędzie w kraju zamieszkania. Część koalicji rządzącej przygotowało projekt ustawy popierany przez KO i Lewicę. Wzbudza jednak obawy posłów PSL. Przeciwni są też politycy związani ze Zjednoczoną Prawicą i Konfederacją. Na ten temat dyskutowali słuchacze Magazynu Magiel na antenie Radia Strefa FM.
Wicemarszałek z Piotrkowa będzie nadzorował służbę zdrowia w województwie
Nowemu wicemarszałkowi Piotrowi Wojtysiakowi będzie podlegało 13 jednostek służby zdrowia, w których zatrudnionych jest 12 tysięcy pracowników. Polityk PSL przez kilka lat był starostą piotrkowskim.
Wieczór Wyborczy w Strefie FM
Dziś o 20.30 w radiu Strefa FM rozpocznie się wieczór wyborczy. Już po 21 spróbujemy podać pierwsze nieoficjalne wyniki wyborów drugiej tury, które odbywają się w naszym regionie. Przede wszystkim postaramy jak najszybciej dowiedzieć się, kto został prezydentem w Piotrkowie, ale także w Radomsku i Bełchatowie, a także kto będzie piastował urząd wójta w gminach Moszczanica i Ręczno oraz burmistrza w Rozprzy.
Jest nowy termin debaty prezydenckiej
Debata między kandydatami na prezydenta Piotrkowa zaplanowana w Strefie FM na wtorek (16.04.2024) o 11:15, nie odbyła się w tym terminie. Oba komitety wyraziły jednak ostatecznie gotowość udziału w takim spotkaniu. O szczegółach mówił na antenie radia, jego prezes Tomasz Stachaczyk.
Zbigniew Ziemba kandydatem na wójta!
Zbigniew Ziemba będzie ubiegał się o fotel wójta gminy Wola Krzysztoporska. Aktualny wicemarszałek województwa łódzkiego wystartuje ze wsparciem Komitetu Wyborczego Wyborców Wspólna gmina mieszkańców.
Powrócą niedziele handlowe?
Czy powrócimy do handlu w niedzielę? Dyskusje nad tą kwestią budzą wiele emocji. Jak Polska długa i szeroka, tak społeczeństwo jest w tej sprawie podzielone. Spotkamy zarówno zwolenników, jak i przeciwników „niedziel handlowych”. Temat poruszyli ostatnio także redaktorzy prowadzący magazyn Magiel, którzy w Strefie FM pytali ekspertów i słuchaczy o ich opinie w tej sprawie.
10.11.2023 18:40
Dzień z polską muzyką
Jak co roku 11 listopada na antenie Strefy Fm Piotrków pojawiać się będą tylko polskie piosenki. Czasami zupełnie zapomniane.
O wyjątkowym pomniku, którego już nie ma...
Okolice popularnych "Żaglówek" i park św. Jana Pawła II wszyscy piotrkowianie kojarzą właśnie z pomnikiem polskiego papieża. Warto jednak sobie uzmysłowić, że nieopodal tego miejsca przez lata stał zupełnie inny pomnik. I był to obiekt wyjątkowy. Dlaczego? Przeczytajcie!
19.06.2023 13:23
Bawiliśmy się w Tumie
W Tumie pod Łęczycą odbył się w niedzielę wielki piknik w województwa łódzkiego. Na imprezę zaproszone zostało także radio Strefa FM, więc wśród kolorowych stoisk nie zabrakło także pomarańczowych barw piotrkowskiej rozgłośni.
Co się zmieniło od 1 czerwca 1992 roku
Trzy lata po zmianie ustroju, dwanaście przed wejściem Polski do Unii Europejskiej i siedem przed utratą przez Piotrków statusu miasta wojewódzkiego – pierwszego czerwca 1992 roku wystartowała ogólnomiejska rozgłośnia radiowa. Nazywała się Radio Piotrków.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat