Rondo przy zbiegu ulic Kostromskiej i Polnej w Piotrkowie Trybunalskim będzie nosiło nazwę "Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy". Taką decyzję podjęli podczas środowej (22.02.2023) sesji Rady Miasta radni. Po ożywionej dyskusji na ten temat, a także propozycji, by zamiast wskazanej nazwy, wybrać inną - "Wolontariuszy Piotrkowskich", ostatecznie nadspodziewanie dużą większością głosów to jednak WOŚP wybrano na "patrona" ronda.
Na nietypowe utrudnienia natknęli się we wtorkowe (21.02.2023) popołudnie kierowcy przemieszczający się przez rondo Sulejowskie w Piotrkowie Trybunalskim. Ładunek, który wysypał się z naczepy samochodu ciężarowego, częściowo zablokował ruch w tym miejscu.
Czy rondo na skrzyżowaniu ul. Polnej i Kostromskiej w Piotrkowie będzie nosić nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? W środę nad uchwałą w tej sprawie będą głosować miejscy radni.
Nadanie rondu u zbiegu ulic Polnej i Kostromskiej imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nabiera coraz realniejszych kształtów. Do Urzędu Miasta trafił już projekt uchwały w tej sprawie.
Dwa nowe ronda na głównej ulicy Wolborza są już przejezdne. Ruch po Modrzewskiego odbywa się teraz płynnie, a urzędnicy podkreślają, że jest też bezpieczniej.
Czy mieszkańcy Piotrkowa chcą, aby w mieście było rondo imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Podpisy w tej sprawie zbiera miejski rady Dariusz Cecotka.
Jedno z dwóch rond, które miały zostać oddane do użytku w tym roku w Wolborzu, jest już gotowe. Mowa o zmodernizowanym skrzyżowaniu ulic Modrzewskiego z Polną i Sportową. Teraz rozpocznie się budowanie drugiego, przy kolegiacie wolborskiej.
Poniedziałkowe intensywne opady deszczu spowodowały zalanie wielu ulic w Piotrkowie. "Płynęło" także rondo Polskiej Organizacji Skautowej, czyli skrzyżowanie ul. Wojska Polskiego, Łódzkiej i Polnej. Na niedawno zmodernizowanym skrzyżowaniu utworzyło się małe jezioro, a mieszkańcy pytają, dlaczego tak się dzieje?
Zakończyła się budowa ronda na ulicy Wierzejskiej. Na nowo wybudowanym obiekcie na ul. Wierzejskiej drogowcy wylali wszystkie warstwy asfaltu oraz rozmalowali oznakowanie poziome i ustawili znaki pionowe, dzięki czemu można było wprowadzić docelową organizację ruchu.
Murek z czerwonej cegły, który piesi i kierowcy mogą oglądać w Piotrkowie Trybunalskim w okolicach ronda Sulejowskiego powstał lata temu w ramach jednego z festiwali sztuki. Miał zdobić tę część miasta, niestety wandale i okoliczni konsumenci napojów wyskokowych zniszczyli go i zrobili z niego kosz na śmieci.