Pracownicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta zareagowali na nasze zgłoszenie zniszczeń, jakich na rondzie Pecolta dokonują ciężarówki. Sporych rozmiarów kostka brukowa jest powyrywana, a kolejne jej kawałki wyrywają co rusz koła ciężkich samochodów.
Przejeżdżające przez Piotrków ciężarówki niszczą kolejne rondo. Tym razem do naprawy kwalifikuje się rondo Pecolta, na złączeniu ulic Wierzejskiej i Wolborskiej. Koła ciężkich samochodów wyrywają kostkę brukową, która w każdej chwili może uszkodzić jadące tamtędy samochody.
Po interwencji naszych reporterów, drogowcy nareszcie rozpoczęli prace naprawcze na ul. Curie - Skłodowskiej przy wjeździe na Rondo Sulejowskie. W wyniku intensywnego ruchu samochodów ciężarowych stara nawierzchnia na tej ulicy była już mocno zniekształcona i pełna kolein.
Do potrącenia rowerzysty doszło w środę ok. godz. 11 w pobliżu ronda Sulejowskiego w Piotrkowie.
Na głównej ulica miasta - ul. Modrzewskiego - coraz większy ruch samochodowy, tworzą się korki, coraz częściej dochodzi do wypadków i kolizji, szczególnie na niebezpiecznym skrzyżowaniu Modrzewskiego, Polnej i Sportowej, przy Biedronce i budowanej myjni samochodowej. Czy rozwiązaniem będzie budowa rond w tym miejscu?
Większością głosów radni Piotrkowa zdecydowali, że rondo u zbiegu ulic Dmowskiego, Żelaznej, Górnej i Armii Krajowej będzie nosić nazwę „Bitwy Warszawskiej 1920”.
Od jesieni 2019 roku kierowcy mogą jeździć po nowym rondzie, które wybudowano u zbiegu ulic Dmowskiego, Żelazna, Górna i Armii Krajowej. Podczas najbliższej sesji Rady Miasta Piotrkowa (26.08) radni wezmą pod głosowanie uchwałę o nadaniu nazwy nowemu obiektowi drogowemu.
We wtorek 4 sierpnia około południa w Głuchowie na budowie ronda zostanie wprowadzona ostatnia, tymczasowa organizacja ruchu. Kierowcy poruszający się drogą krajową 12/91 będą już mogli korzystać z całego ronda.
Kilkadziesiąt propozycji nazwy nowego ronda złożyli w czwartkowym Magazynie Magiel słuchacze Radia Strefa FM. Najwięcej głosów padło na "Ryneczek" czyli tradycyjną nazwę tego rejonu miasta.
Znowu możemy przejechać ulicą Wojska Polskiego na odcinku od wiaduktu kolejowego do tzw. Ryneczku. Zakończył się trwający od października 2019 roku pierwszy z dwóch zaplanowanych etapów przebudowy. Ulica zyskała nową nawierzchnię, a u zbiegu ulic Polnej i "starej" Łódzkiej pojawiło się rondo. W ramach prac przesunięto także koryto Strawy. Druga część inwestycji, na odcinku do Al. Armii Krajowej zakończy się do końca listopada.