Advertisement

Artykuły do tagu: murek

Miał być ozdobą, służy za śmietnik
Murek z czerwonej cegły, który piesi i kierowcy mogą oglądać w Piotrkowie Trybunalskim w okolicach ronda Sulejowskiego powstał lata temu w ramach jednego z festiwali sztuki. Miał zdobić tę część miasta, niestety wandale i okoliczni konsumenci napojów wyskokowych zniszczyli go i zrobili z niego kosz na śmieci.
16-latek pomazał
Dzięki miejskiemu monitoringowi szybko udało się ustalić i zatrzymać 16-letniego chłopaka, który we wtorek wieczorem oszpecił zarys ratusza w Rynku Trybunalskim.
Pierwsza inwestycja związana z budową nowej biblioteki
Nowe schody, murek a także przejście pojawią się w przyszłym roku na Starowarszawskiej między ulicami Skłodowskiej – Curie a Jerozolimską. Inwestycja ma związek z budową nowej biblioteki na pl. Pofranciszkańskim. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na „wykonanie pasażu pieszego wraz z murkiem oporowym”. s
Murek okalający najstarszy cmentarz żydowski będzie odnowiony
Miasto odrestauruje murek okalający najstarszy cmentarz żydowski w Piotrkowie. Teren znajduje się tuż za budynkiem biblioteki przy ul. Jerozolimskiej, w której niegdyś mieściła się synagoga.
Remontują murek w centrum
Trwa remont murka wokół pomnika Nieznanego Żołnierza na pl. Kościuszki w Piotrkowie.
Murkiem na Starym Mieście interesowało się CBA?
- Dwa razy byłem przesłuchiwany przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego w sprawie budowy murka - czyli zarysu ratusza - powiedział Strefie FM Piotr Gajda - archeolog piotrkowskiego muzeum.
Piotrków: Hałdy brudnego śniegu
Od kilku dni mieszkańców Piotrkowa spacerujących po Rynku Trybunalskim "straszą" hałdy brudnego śniegu.
Niektóre z nich zasłaniają, a nawet utrudniają wejście na "murek", czyli aranżację dawnego ratusza...
Piotrków: Znamy już ostateczną cenę za murek!
Najpierw inwestycja miała kosztować 100 tys zł, później ta cena wzrosła prawie do miliona. Ostatecznie aranżacja zarysów dawnego ratusza na Rynku Trybunalskim kosztowała miasto 700 tys. złotych netto, czyli ok 850 tys. brutto.
Murek: Nieletni tylko pod opieką dorosłych !
PRZEBYWANIE NIELETNICH W OBRĘBIE OBIEKTU WYŁĄCZNIE POD NADZOREM OSÓB DOROSŁYCH - tabliczka z takim napisem widnieje na murku.
Murek już w pełnej okazałości
Zakończyła się budowa jednej z najbardziej kontrowersyjnych inwestycji ostatnich lat w Piotrkowie. O czym mowa? O aranżacji zarysów dawnego ratusza na Rynku. Obiekt widać już w całej okazałości.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat