W sobotę, 12 listopada, zostały opublikowane historie tych, którzy potrzebują pomocy. To opisy osób i rodzin, które zostały w tym roku zakwalifikowane do otrzymania paczki, a tym samym otrzymania szansy na zmianę sytuacji życiowej.
„Wyobraźnią sięgać trzeba dalej niż do wyborów, wyżej niż stan konta w banku. Patriotyzm wymaga mądrości i odpowiedzialności…” - tak prezydent Krzysztof Chojniak mówił podczas piotrkowskich obchodów 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Bez miejskiego ciepła będzie musiało sobie poradzić kilka tysięcy mieszkańców miasta. Ma to związek z koniecznością usunięcia awarii magistralnej sieci ciepłowniczej, zlokalizowanej w rejonie Powiatowego Urzędu Pracy przy ul. Dmowskiego 27. Prace powinny zakończyć się jeszcze dziś.
To za sprawą zakończonej inwestycji przy ulicy Kobyłeckiego, na odcinku od ul. Belzackiej do ul. Słowackiego. Powstało tam 10 miejsc parkingowych. Są one budowane przy okazji wykonywania kompleksowych modernizacji ulic, ale także jako samodzielne inwestycje, które poprawiają komfort kierowców.
"Czerwone maki na Monte Cassino", "My pierwsza brygada", "Białe róże" czy "O mój rozmarynie" i "Mury", to tylko część z utworów, które można było usłyszeć oraz zaśpiewać wraz z chórem w czwartkowe popołudnie w Centrum Idei ku Demokracji w Piotrkowie. Śpiewaniem pieśni patriotycznych zainaugurowano miejskie obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński wydał komunikat w sprawie budowy masztu telekomunikacyjnego przy ul. Dzieci Polskich w Piotrkowie. Sprawa ta budziła kontrowersje okolicznych mieszkańców, którzy nie wiedzieli, że taka inwestycja planowana jest w pobliżu ich domów. Miasto próbowało tę budowę zablokować, ale wojewoda łódzki uchylił sprzeciw władz Piotrkowa.
Ponad pięćdziesięcioosobowy chór, soliści, piękne recytacje i historyczne fakty przedstawione przez lektorów, a to wszystko w plenerze. Tak wyglądały obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej - Curie w Piotrkowie Trybunalskim.
11 listopada, w godzinach przedpołudniowych, ulegną zmianie trasy przejazdów autobusów komunikacji miejskiej.
6. września 1939 roku 76 pułk piechoty wchodzący w skład 29 dywizji Armii Prusy, stoczył nierówny bój z dużo liczniejszym i uzbrojonym po zęby przeciwnikiem w okolicach Milejowa. Jak informuje Wójt Gminy Rozprza, prace nad renowacją cmentarza wojennego w Milejowie, gdzie spoczywają polscy żołnierze, dobiegły końca.
Od wczesnych godzin porannych w al. 3 Maja znów trwała naprawa wodociągu. Tym razem rozszczelniła się inna z rur. Naprawa została już wykonana. W najbliższych godzinach będą trwały roboty przy naprawie jezdni. Droga powinna być przejezdna w godzinach popołudniowych.