Advertisement

Andrzejkowo oddali krew

ePiotrkow Wtorek, 29 listopada 20222
Prawie osiemnaście litrów krwi zebrano podczas andrzejkowej akcji zbiórki krwi, która we wtorkowe przedpołudnie odbyła się w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie.

Ładuję galerię...

Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Jak mówi Bartłomiej Kaźmierczak, rzecznik piotrkowskiego szpitala, już od wczesnych godziny porannych przy punkcie, w którym zorganizowano zbiórkę gromadziły się kolejki. 

To już druga nasza akcja zbiórki krwi. Pierwsza, która odbyła się w czerwcu okazała się dużym sukcesem, dlatego zdecydowaliśmy się na kontynuację. Bardzo się cieszymy, że możemy promować taką dobrą sprawę i pomoc drugiemu człowiekowi.  Można to zrobić w naprawdę prosty sposób. Nie trzeba tutaj zdolności czy umiejętności. Wystarczą tak naprawdę dobre chęci - mówił Bartłomiej Kaźmierczak.

W miejscu, w którym rejestrowali się krwiodawcy było bardzo tłoczno, a osoby, które zdecydowały się oddać krew podkreślały, że to bardzo prosta forma pomocy innym, na którą może zdecydować się prawie każdy.

Dostałem informację, że jest dzisiaj taka akcja i zdecydowałem się bez wahania - skazywał jeden z uczestników, który krew oddawał już po raz jedenasty. - Z tego, co zauważyłem to każdy organizm nieco inaczej reaguje po oddaniu krwi. Ja jestem po prostu senny. Muszę się zdrzemnąć dwie godziny i jest dobrze - dodał.

 

Szpital planuje już organizację kolejnych akcji krwiodawstwa. 


Zainteresował temat?

3

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_patka ~go?ć_patka (Gość)30.11.2022 10:02

A kiedy będzie lepsza czekolada i chociaż tydzień wolnego bod pracy? Jak to zmienicie to może oddam krew

02


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)30.11.2022 09:32

Sporo osób na zdjęciach widać że ma maseczki pod nosem pani rejestratorka też. Więc pytam po co te maski mają na brodach, co im to daje?

12


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat