Artykuły do tagu: Piotrkó

Autostradą A1 jechał pod prąd. Motocyklistę zatrzymała policja
Skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazał się 16-letni kierujący motocyklem, który w minioną niedzielę poruszał się autostradą A1 "pod prąd". Odpowiednia reakcja mundurowych pomogła uniknąć poważniejszych konsekwencji. Kierowca za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.
Kierowca wymusił pierwszeństwo. Wypadek w Piotrkowie
Dwie osoby zostały ranne w wypadku do jakiego doszło w środowe popołudnie na skrzyżowaniu ulicy Ceramicznej z ulicą Nicianą. Jeden z kierowców wymusił pierwszeństwo przejazdu.
Powraca historyczna nazwa klubu
Na mapę sportową Piotrkowa powróci historyczna nazwa ZKS Concordia, czyli Związkowy Klub Sportowy „Concordia”. Były prezes Dariusz Dzwonnik przekazał bowiem działaczom UKS herb, godło i prawo do używania starej nazwy.
Wolne miejsca w piotrkowskich szkołach ponadpodstawowych
Zakończyła się zasadnicza rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025. Są jednak jeszcze wolne miejsca zarówno w liceach jak i technikach.
Absolwentki pielęgniarstwa w Akademii Piotrkowskiej otrzymały czepki pielęgniarskie
Dwanaście absolwentek kierunku pielęgniarstwa w Akademii Piotrkowskiej otrzymało dziś (24.07.2024) dyplom licencjata oraz uroczyście wręczono im czepki pielęgniarskie po trzech latach nauki. To historyczna chwila dla Akademii Piotrkowskiej, są to pierwsze absolwentki kierunku pielęgniarstwo na tej uczelni.
Rondo Żołnierzy Wyklętych będzie częściowo nieprzejezdne
Ma to związek z kolejnymi pracami remontowymi na ul. Żeromskiego. Zmienią się trasy autobusów, a przystanek 3 Maja – Żeromskiego 01 będzie zamknięty. Utrudnienia mają potrwać ok. miesiąca.
Palił się las w okolicach Przygłowa. W akcji uczestniczyło 18 jednostek straży
Na szczęście to tylko ćwiczenia służb pożarniczych i leśnych zorganizowane przez KM PSP w Piotrkowie i Nadleśnictwo Piotrków. W ćwiczeniach brał również udział wicestarosta piotrkowski Michał Tokarski.
przedwczoraj, 07:21
Święto miodu w Piotrkowie
Miłośnicy miodu będą świętować w tę niedzielę na piotrkowskiej Starówce. Rynek Trybunalski już po raz dziesiąty stanie się miejscem, gdzie będziemy mogli podziwiać i degustować owoce pracy pszczół. Od wczesnych godzin porannych na licznych stoiskach będzie można nabyć miód w różnych formach oraz jego pochodne produkty. Nie zabraknie również degustacji miodu z miejskiej pasieki.
Kolejny pożar opon w Piotrkowie
Duży, czarny dym nad miastem zauważyli we wtorkowe popołudnie internauci. Zaczęły się pojawiać się posty na FB i zdjęcia. Okazało się, że na terenie po byłej Hucie Kara po raz kolejny zapaliły się opony. Na szczęście strażacy szybko interweniowali i ugasili pożar.
Zmarł były wiceprezydent Piotrkowa
W wieku 73 lat zmarł Adam Karzewnik, były wiceprezydent Piotrkowa. Funkcję wiceprezydenta sprawował przez 18 lat. Wcześniej był prezesem Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Piotrkowie. Zmarł w nocy z 22 na 23 lipca 2024 roku w Piotrkowie. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat