Przez całą sobotę, aż do niedzielnego ranka na drogach całego województwa łódzkiego policja będzie prowadziła akcję skierowaną przeciwko kierującym pod wpływem alkoholi i narkotyków.
Nauczyciele emeryci w województwie łódzkim przestają już blokować miejsca swoim kolegom po studiach. Na młodych postawiły starostwa powiatowe w regionie.
Już za niespełna trzy tygodnie rozpocznie się kolejny rok akademicki. Na przyjęcie żaków są już przygotowane wszystkie akademiki w tym również ten najnowocześniejszy, czyli Dom studenta Nr 1, przy ul. Słowackiego, który przez blisko rok był remontowany. Wydawać by się mogło, że w tym momencie próżno byłoby szukać tam wolnego miejsca. Okazuje się jednak, że nie wszystkie pokoje są zajęte.
W Miejskim Zakładzie Gospodarki Komunalnej gorąca atmosfera i to nie ze względu na zbliżający się sezon grzewczy.
W spółce ostatni dzień referendum zorganizowanego przez związki zawodowe w sprawie podjęcia akcji protestacyjnej. Związkowcy - jak mówią - obawiają się zwolnień grupowych.
Godzina 21. Kilkanaście osób oczekuje na udzielenie pomocy w ambulatorium chirurgicznym w szpitalu na Rakowskiej. Niektórzy czekają już kilka godzin, kolejka ich zadaniem posuwa się żółwim tempem.
Zenona Piotrowska nie wierzyła własnym uszom, gdy w niedzielne popołudnie w poradni na ul. Wojska Polskiego 77 usłyszała, że bezpłatne pogotowie stomatologiczne od września przyjmuje w Radomsku. Do tej pory - a dokładnie do ostatniego dnia sierpnia - stomatolog czuwał właśnie pod "siódemkami" w NZOZ "Medicall".
Niemcy bombardowali Piotrków bezustannie. Od 2 do 6 września miasto przypominało żywą pochodnię. Łuny trawiących Piotrków pożarów widoczne były nocami nad miastem na odległość wielu kilometrów. W dzień gryzący dym i swąd z dopalających się budynków gęsto zalegał wąskie staromiejskie uliczki i nie pozwalał oddychać tym, którzy przetrwali bombardowania. W ciągu zaledwie kilku dni Piotrków na zawsze zmienił swoje oblicze...
Mieszkańcy ul. Bawełnianej i kilku przyległych, prowadzących do ul. Sulejowskiej, w akcie desperacji wyszli wczoraj na drogę, chcąc nie dopuścić do przejazdu ciężarówek. Chcieli w ten sposób zaprotestować przeciw firmie, która od kilku lat wozi przed ich domami kruszywo drogowe ciężkimi autami.
Pielgrzymką rowerową chce uczcić 30 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża cyklista Marian Nabiałczyk.
Sygnalizacja świetlna na tzw. niby-rondzie od samego początku funkcjonuje źle. Co gorsza okazuje się, że od chwili włączenia nie mogła działać dobrze, ponieważ nie pozwalają na to pewne parametry techniczne. Sygnalizacja świetlna została włączona przede wszystkim pod wpływem społecznych nacisków związanych z ponurą statystyką kolizji i wypadków w tym miejscu.