Szpitalny Oddział Ratunkowy to nie przychodnia

Strefa FM Piątek, 12 września 20089
Godzina 21. Kilkanaście osób oczekuje na udzielenie pomocy w ambulatorium chirurgicznym w szpitalu na Rakowskiej. Niektórzy czekają już kilka godzin, kolejka ich zadaniem posuwa się żółwim tempem.
- Nawet połowa pacjentów, którzy zgłaszają się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, nie powinna tu w ogóle trafić - mówią pracownicy służby zdrowia. SOR zajmuje się nagłymi przypadkami np. złamaniami, czy takimi, w których nieudzielenie natychmiastowej pomocy medycznej niesie za sobą ryzyko utraty zdrowia bądź poważniejszymi powikłaniami.
Wielu pacjentów jednak nadal traktuje SOR jak poradnie, do której można się udać z bólem brzucha albo zastarzałym urazem, dlatego często tak długo trzeba czekać na udzielenie pomocy - tłumaczy Piotr Magrzyk - lekarz, chirurg - dyżurny SOR-u na Rakowskiej.

- To my oceniamy, którzy pacjenci wymagają w pierwszej kolejności pomocy, nawet jeśli w ten sposób narażamy się na wyzwiska ze strony oczekujących. Naprawdę cierpiący, nie domagają się natychmiastowego przyjęcia - wyjaśniają pracownicy SOR-u.

- Od 1 stycznia 2008 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące funkcjonowania nocnej doraźnej pomocy ambulatoryjnej. Termin jaki nas obwiązuje to 48 godzin. - mówi Marek Konieczko dyrektor wojewódzkiego szpitala im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie.

***

W Piotrkowie od początku tego roku funkcjonują dwie firmy, które świadczą nocną pomoc doraźną . Jedna mieści się w przychodni na Armii Krajowej - obok ZUS-u, druga na Wojska Polskiego 77. W zależności, z którą firmą nasza rodzima przychodnia podpisała umowę do tej należy się udać w przypadku zachorowania pomiędzy 18 a 8 rano. Warto także pamiętać, że nie zawsze szpital na Rakowskiej pełni ostry dyżur. W każdy 3, 6, 9... i kolejny dzień miesiąca będący wielokrotnością cyfry 3, taki dyżur pełni szpital przy Roosevelta.

Zainteresował temat?

2

0


Zobacz również

Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

obserwator ~obserwator (Gość)24.08.2009 09:56

"" napisał(a):
Co Ty piszesz... skierowanie mam miec na skrecona kostke?? :/ czyli jak w sobote skrecilem noge mam czekac na skierowanie do poniedzialku... i dopiero na chirurgie?? pozdro


a gdzie masz swoją podstawową opiekę zdrowotna? to ona powinna zapewnić ci pomoc w sobotę,niedzielę, świeta, a jeśli sobie nie poradzi to wezwać pogotowie i wysłać do szpitala!! żeby od razu złościć się i oskarżać trzeba mieć konkrete argumenty a nie "widzimisię"

00


Pacjent ~Pacjent (Gość)23.08.2009 16:19

Co Ty piszesz... skierowanie mam miec na skrecona kostke?? :/ czyli jak w sobote skrecilem noge mam czekac na skierowanie do poniedzialku... i dopiero na chirurgie?? pozdro

00


Ziutek ~Ziutek (Gość)23.08.2009 11:37

Pewnie powiedział Ci że potrzene jest skierowanie od lekarza rodzinnego
?

00


Pacjent ~Pacjent (Gość)22.08.2009 21:08

Ten "lekarz" Piotr Magrzyk to p... :/ dzis mnie nie przyjal ze skrecana kostka bo jak powiedzial powinienem isc do lekarza pierwszego kontaktu (a ze jest sobota to dopiero za 2 dni w poniedzialek) :/ Trzymaja takich w tym szpitalu a pozniej sie dziwia ze taka opinia jest o chirurgi w Piotrkowie :/ Pewnie znow jakas rodzina dyrektora :/ Porazka :/

20


koiuy ~koiuy (Gość)14.09.2008 19:23

to prawda !!siedząc z dzieckiem w poczekalni to fakt że można się obsłuchać o różnych problemach emerytów [szacunek ]blokowanie kolejki bo "tylko o coś zapyta " i pół godzinki w gabinecie !

00


Szpiryt ~Szpiryt (Gość)13.09.2008 23:47

A w poradniach nie lepiej. Tam przychodzi codziennie kilkadziesiat "stalych klientow" i od samego rana truja tylki personelowi bo nie maja co robic w domu to siedza tam i opowiadaja o swoim zdrowiu po pol godz i to o takich pierdolach co normalny czlowiek nie zwraca uwagi. Ok, mowicie ze starsi ludzie potrzebuja opieki ale blokowanie kolejki na pol godz bo chce sobie zmierzyc cisnienie, pogadac o diecie ktora dobrze zna, zapytac o 69 innych rzeczy i opowiedziec dokladnie całą sage rodzinna personelowi ktory ma i tak kilka razy za duzo spraw na raz, to chyba jest chore! I te pielegniarki nie moga ich nawet wyprosic... Za 950 zl miesiecznie. Wspolczucie i wyrazy szacunku!!!

00


Piotrkowianin ~Piotrkowianin (Gość)12.09.2008 16:17

Czy Strefa FM może chociaż raz podać pełną i rzetelną informację, aby nie wprowadzać słuchaczy w błąd???!!!
"W każdy 3, 6, 9... i kolejny dzień miesiąca będący wielokrotnością cyfry 3, taki dyżur pełni szpital przy Roosevelta."
Szpital Rejonowy przy ul. Roosevelta pełni również dyżur w dniu 31. - oczywiście w tych miesiącach, które mają 31 dni, a więc: styczeń, marzec, maj, lipiec, sierpień, październik i grudzień.

00


fgjdfh ~fgjdfh (Gość)12.09.2008 16:06

Ja nie chcę nic mówić, ale żeby do jasnej cholery w mieście liczącym jakieś 80 tys ludzi działały dwa szpitale na zmianę i to jeszcze tak logicznie rozdzielone to chyba można by zgłosić do programu typu absurdy PRL-u czy coś na tą nutę>

00


pacjęt ~pacjęt (Gość)12.09.2008 13:28

bo ludzka głupota brzmi ;a po co mam czekać na rejonie jak wieczorem od razu wyleczą !!!

00


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat