Około 100 osób uczestniczyło w kolejnym turnieju tenisa stołowego PING PUK jaki odbył się w sobotę w sali OSP w Uszczynie. W zawodach mogli wziąć udział przede wszystkim mieszkańcy Poniatowa, Podkałku, Uszczyna i Korytnicy (stąd część nazwy). Ale organizatorzy przygotowali też osobną kategorię dla osób z innych miejscowości.
Transformacja gospodarcza Polski po 1989 roku to temat wykładu Mirosława Koźlakiewicza (przewodniczącego Rady Nadzorczej CEDROB S.A) jaki odbędzie się 29 stycznia w piotrkowskiej filii UJK.
7 zastępów straży pożarnej uczestniczyło w gaszeniu pożaru dachu domu jednorodzinnego w Białkowicach w gminie Moszczenica. Do zdarzenia doszło w sobotę ok. 18:00. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
Kilkunastu wolontariuszy już od wczesnych godzin porannych wyruszy na ulice gminy Moszczenica i będzie kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Już nie miesiące czy tygodnie a dni odliczają do przeprowadzki do nowej siedziby podopieczni, specjaliści, pracownicy i sympatycy Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego „Szansa” w Piotrkowie Trybunalskim. 500-metrowy lokal przy ulicy Wysokiej, po 12 latach, zamieniają na ten przy Wolborskiej 86. – Jestem przeszczęśliwa i bardzo wdzięczna, bo dzięki coraz większemu gronu sprzyjających nam od wielu lat osób spełniają się nasze marzenia – mówi Hanna Gural dyrektor „Szansy”. - Ogromnie im za to dziękuję. Ich zaangażowania nie da się wycenić, ale zadbamy o to, by zawsze o nich pamiętać.
995 tys. 830 zł otrzyma piotrkowskie Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne "Szansa". To pieniądze przyznane przez Zarząd Województwa Łódzkiego, które pozwolą na przeprowadzenie ostatnich prac wykończeniowych w nowej siedzibie przy ul. Wolborskiej w Piotrkowie.
Wigilijny nastrój, świąteczne dekoracje i prawdziwy festiwal potraw przygotowanych przez panie z kół gospodyń wiejskich gminy Wola Krzysztoporska. A to wszystko podczas konkursu „Stoły wigilijne - kulinarne i artystyczne dziedzictwo w potrawach i ozdobach bożonarodzeniowych”, który 7 grudnia odbył się w Domu Ludowym w Majkowie Dużym.
Od samego rana strażacy z naszego regionu pracują w pocie czoła. Trwa akcja zbiórki złomu. Wszystko po to, by zebrać jak najwięcej pieniędzy dla Krystianka, mieszkańca Przygłowa, który choruje na nowotwór. Akcję zapoczątkowała OSP Przygłów.
Darcie pierza to stary zwyczaj, kiedyś bardzo popularny na polskiej wsi. Kobiety spotykały się przez całą zimę i darły pierzę, odbywało się to w miłej, przyjaznej atmosferze, przy rozmowach i śpiewach. Wydawałoby się, że zwyczaj ten zanika, ale… nie w gminie Grabica.
Sala integracji sensorycznej, gabinety wczesnego wspomagania, hydroterapii i fizykoterapii, a nawet poradnia autystyczna czy sala do terapii biofeedback – z tego wszystkiego, a także z szeregu innych usług i udogodnień będa mogli już niedługo korzystać podopieczni Centrum Edukacyjno - Rehabilitacyjnego “Szansa”.