Trwają prace związane z odtworzeniem nawierzchni na ulicy Glinianej w Piotrkowie, a dokładniej - na odcinku od budynku WORD do ulicy Browarnej. Roboty prowadzone są pod ruchem. Drogowcy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac.
Mikrofony stanowią obecnie kluczowy element wyposażenia biura wielu osób. Pozwalają usprawnić pracę, naukę lub poprawić jakość kontaktów towarzyskich online.
22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji w piątek zorganizowano akcję sadzenia dębowego lasu w okolicy Osady Leśnej w Kole.
Nie na taką wiosnę czekaliśmy. Rzadko kiedy temperatura przekracza 10 stopni. Może weekend przyniesie ocieplenie?
Piotrkowscy wywiadowcy oraz sulejowscy policjanci zatrzymali trzech sprawców kradzieży. Mężczyźni zabrali rower 31-latkowi, gdy ten wracał z dyskoteki. Funkcjonariusze odzyskali skradziony jednoślad, a złodzieje usłyszeli już zarzuty.
Po zimie wznowione zostały prace przy budowie sieci gazu ziemnego w gminie Czarnocin. W ubiegłym roku wykonano już odcinek od granicy z gminą Tuszyn w miejscowości Rzepki do ulicy Głównej w Czarnocinie, wzdłuż przebudowywanej obecnie drogi powiatowej Czarnocin - Tuszyn oraz na całej długości miejscowości Tychów.
W czwartek w godzinach porannych doszło do zderzenia dwóch ciężarówek na drodze krajowej nr 12. Do zdarzenia doszło na wysokości miejscowości Rękoraj w godzinach porannych.
W Urzędzie Skarbowym w Piotrkowie Trybunalskim złożono do środy (20.04.2022) 46 022 zeznania podatkowe, które wprowadzono już do wewnętrznego systemu elektronicznego. W przypadku indywidualnych podatników, z piotrkowskim fiskusem rozliczyło się już ponad 80% podatników. Wśród organizacji pożytku publicznego, które są wspierane przez podatników, są także te lokalne.
Aleksandra Olczyk, piotrkowianka odnosząca sukcesy na scenach operowych całego świata, znów wystąpi w rodzinnym mieście. Wybitną sopranistkę będzie można usłyszeć już w niedzielę w Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej.
Już 22 kwietnia będzie można podziwiać oddane po częściowej rekonstrukcji średniowieczne grodzisko w Tumie w powiecie łęczyckim. Projekt pt. „Tum – Perła Romańskiego Szlaku ziemi łęczyckiej”, tworzony we współpracy z Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi, został zrealizowany dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Inwestycja kosztowała blisko 12 mln zł.