Advertisement

Jak dalej rewitalizować Piotrków? Startują konsultacje

ePiotrkow Piątek, 06 maja 202222
Jak prowadzona jest rewitalizacja Piotrkowa? Jakie prace jeszcze wykonać? Co należałoby zmienić? Odpowiedzi na te pytania mają dać konsultacje społeczne dotyczące prowadzonych od wielu lat działań mających na celu przywrócenie blasku najstarszej części grodu trybunalskiego.
Fot. iwos Fot. iwos

Piotrkowscy urzędnicy rozpoczęli konsultacje społeczne dotyczące prowadzonej rewitalizacji miasta. Każdy może wyrazić swoją opinię na temat wykonanych już prac oraz zaproponować inne rozwiązania.

 

Konsultacje społeczne dotyczą przygotowania Gminnego Programu Rewitalizacji na lata 2024-2030. Badanie rozpoczęło się 6 maja i potrwa przez miesiąc. Maja one związek z przygotowywaniem przez urzędników nowego programu rewitalizacji na lata 2024-2030. 

Będzie to kontynuacja dotychczasowych dobrych praktyk, co powinno przyczynić się do dalszej poprawy jakości życia mieszkańców. Zadania rewitalizacji to nie tylko remonty zniszczonych domów, kamienic, parków czy też ochrona zabytków. Dzisiejsza rewitalizacja obejmuje także złożone problemy społeczne, gospodarcze, środowiskowe i rozwojowe - zaznaczają pracownicy Biura Partnerstwa i Funduszy. 

Pod uwagę będą brane wyłącznie uwagi przesłane w terminie trwających konsultacji oraz przesłane na formularzu konsultacyjnym. 

 

Do formularza można przejść, klikając TUTAJ


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (22)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Łukasz Wiączek ~Łukasz Wiączek (Gość)06.05.2022 21:01

Warto zacząć od rewitalizacji władz miasta poprzez wymianę na nowe.

61


Plantacja ~Plantacja (Gość)08.05.2022 07:06

Najprościej, to zsorać o podlewać. Buraki już są.

10


mieszkaniec miasta ~mieszkaniec miasta (Gość)08.05.2022 00:44

Po co to wypełniać? Urzędnicy i tak nie słuchaną i czytają- tym bardziej Ci najwyżsi. Będzie i tak ładowanie kasy w centrum miasta, na kościoły i dotowanie dyskontów, marketów i magazynów. Miasto starych ludzi i braku perspektyw.

30


zaz ~zaz (Gość)06.05.2022 23:54

więcej betonu

31


Xd ~Xd (Gość)06.05.2022 07:10

Po pierwsze wyburzyć dawną restaurację Europa - ten strup nie dość, że straszy, to lada chwila się zawali i dopiero będzie tragedia. Szok, że w tak dużym mieście w centrum stoi ruina

175


gfdsgfdg ~gfdsgfdg (Gość)06.05.2022 15:35

Kliknąłem myszką komputerową w tzw. LINK, ODNOŚNIK i nic się nie pobrało. Tabula rasa.

Moderator: tresc informacji

Dziękujemy za informację, wpis poprawiony.

10


gfdgsdfsgf ~gfdgsdfsgf (Gość)06.05.2022 15:27

O czym to stado oszalałych ludzi mówi i pisze??? Miasto zatraca się w szarości i beznadziejności a ci będą rewitalizować. Dla mnie to będą marnować nasze pieniądze i przelewać w prywatne kieszenie. Niech ci światli ludzie zagubieni w ciemności dziejów XXi wieku zobaczą co się dzieje w Jędrzejowie, Radomsku czy Tomaszowie. Rosną strefy ekonomiczne a w nich powstają nowe zakłady pracy. Zapraszam do Jędrzejowskiej Podstrefy Krakowskiej Strefy Ekonomicznej. Ruszczie głowami i zacznijcie robić coś dla inwestorów. Mieszkańcy sami sobie poradzą. Nie musicie nas uszczęśliwiać drzewkami, kostkami czy innymi ławeczkami dla ptaków. Uwolnijcie z tych waszych ciasnych głów myśli twórcze i zacznijcie działać.

121


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)06.05.2022 15:26

To ja mam pytanie do władz miasta: kilka lat temu prowadzono konsultacje społeczne w sprawie kierunku rewitalizacji Starego Miasta. Niech pan Chojniak łaskawie powie ile postulatów zgłoszonych wtedy przez mieszkańców zrealizowano? Nic sobie nie robicie z tych konsultacji - większość wypowiadała się przeciw tworzenia stref parkingowych na Starym Mieście, a wy ją w ciągu kilku lat poszerzyliście. Przypomnę, że początkowo na Pl. Czarnieckiego nie można było parkować w jego części najbliżej Rynku, potem pozwoliliście na parkowanie na Rycerskiej (część przy Wojska Polskiego) a teraz na części przy Pl. Niepodległości.

111


Zalesicka street ~Zalesicka street (Gość)06.05.2022 13:21

A może zamiast ciągłej rewitalizacji starówki, teraz warto coś zrobić dla mieszkańców. Nie każda ulica może liczyć na remont (jak Zalesicka). Ja bym raczej postawił na lampy na Rakowskiej, chodnik dla mieszkańców Meszcz, więcej dróg dla rowerów w mieście, dodatkowe "przeprawy" na Strawie na os. Sulejowskim, jakiś kompleks rozrywkowe-wypoczynkowy na słoneczku... nwestycji jest sporo. Nie pchajmy całej kasy w starowke.

50


:( ~:( (Gość)06.05.2022 11:30

A można zrewitalizować władze miasta i powiatu?
Chyba wszyscy chyba widzą co się dzieje z miastem i powiatem. Ekonomiczne dno:(

150


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat