Artykuły do tagu: sonda

Nastolatkowie z Piotrkowa budują sondę kosmiczną
Ma wielkość puszki od napoju, ale naszpikowana jest nowoczesnymi technologiami. Kiedy już powstanie, będzie wystrzelona przez rakietę w kosmos na wysokość 2,5 kilometra. Mowa o CanSat, czyli sondzie kosmicznej budowanej przez piotrkowskich nastolatków.
Okręg nr 10. Prognoza wyników wyborów do Sejmu
Prognozę przygotowaliśmy na podstawie informacji pozyskanych nieoficjalnie od tych komitetów wyborczych, które systematycznie prowadzą sondaże na własne potrzeby. Przedstawione poniżej wyniki to średnia arytmetyczna tych sondaży. Podchodzić do nich należy ze sporym dystansem, bo wyniki nadchodzących wyborów są chyba najmniej przewidywalne od 1989 roku.
Na kogo zagłosujesz w wyborach? [SONDA]
15 października odbędą się w Polsce wybory parlamentarne. Wszystkie partie mówią o tym, że będą to najważniejsze wybory dla Polski po 1989 roku. Na kilka dni przed głosowaniem postanowiliśmy sprawdzić, jak będą głosować mieszkańcy naszego miasta i regionu.
Place zabaw w Piotrkowie. Który najlepszy? [ZDJĘCIA]
Place zabaw są potrzebne. O tym nie trzeba przekonywać kogoś, kto ma dzieci. Takie miejsca są oblegane szczególnie w czasie wakacji. Postanowiliśmy sprawdzić, który z placów jest najlepszy?
Jak podziękować nauczycielom na koniec roku? [SONDA]
Zbliża się koniec roku szkolnego. W tym dniu często uczniowie i rodzice dziękują nauczycielom za ich trud i pracę w minionych dziesięciu miesiącach. W naszej sondzie pytamy, jak najlepiej to zrobić.
Wielkanoc uderzyła po kieszeni?
Zdaniem ekspertów branży spożywczej, tegoroczna Wielkanoc może być najdroższa od ponad ćwierćwiecza. Wiele produktów podrożało w ciągu roku niemal dwukrotnie.
Czy Piotrków potrzebuje nowej hali widowiskowo-sportowej? [SONDA]
Od kilku lat Urząd Miasta próbuje zabrać się za modernizację i rozbudowę hali Relax. Z różnych względów na razie nie dochodzi to do skutku. W naszej sondzie pytamy, czy taki nowoczesny obiekt jest w mieście potrzebny.
Ważne informacje dla osób chcących kupić węgiel po preferencyjnych cenach
Gminy powiatu piotrkowskiego chcą przystąpić do programu sprzedaży węgla po preferencyjnych cenach. W tym celu w poszczególnych gminach rozpoczęło się szacowanie zapotrzebowania na ten surowiec.
Czy radni powinni obniżyć sobie diety? [SONDA]
Piotrków czeka czas wielkich oszczędności. Kolejne obciążenia nakładane na samorząd, rosnące koszty mediów i usług, wzrastająca najniższa krajowa czy galopująca inflacja powodują, że wszystkie miasta i gminy znajdują się w trudnej sytuacji. My (przyznajemy, że może nieco populistycznie) pytamy w naszej sondzie, czy do wspólnych oszczędności powinni dorzucić się też radni.
Czy budowa ciepłowni na gaz to dobry pomysł? [SONDA]
O rezygnacji z węgla i zmianie paliwa miejskiej ciepłowni w Piotrkowie powiedziano i napisano już (prawie) wszystko. Temat jest jednak wciąż żywy, a my dziś wracamy do niego w naszej sondzie i pytamy: czy to najlepsze z możliwych rozwiązań.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat