Znów oszustwo "pod legendą". Tym razem ofiarą jest 85-letnia piotrkowianka. Kobieta za namową oszusta podszywającego się pod policjanta wyrzuciła pieniądze przez okno.
Druhowie z gminy Czarnocin obchodzili swoje święto. Obchody zainaugurowała uroczysta msza św. w intencji wszystkich strażaków odprawiona w kościele parafialnym w Czarnocinie. Po eucharystii orszak składający się z 11 wozów strażackich oraz trzech zabytkowych konnych sikawek dotarł przy dźwiękach Orkiestry Dętej OSP Srock do Szynczyc. Gospodarzami drugiej, oficjalnej części uroczystości byli druhowie z jednostki OSP w Szynczycach, którzy świętowali 75-lecie działalności swojej jednostki.
Na ul. Piotrkowskiej w Opocznie doszło do potrącenia dziecka 9- latki, która rowerem przejeżdżała przez przejście dla pieszych. Na szczęście dziewczynka nie odniosła poważnych obrażeń ciała.
Tomaszowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który posiadał ponad 190 gramów środków psychoaktywnych i 7 sztuk konopi innych niż włókniste. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.
Moszczenica znów stanie się stolicą tańca. Już w najbliższy weekend w Gminno-Szkolnej Hali Sportowej odbędzie się dziewiąta edycja Turnieju Tańca Nowoczesnego "Movie It".
11 maja startuje bezpłatny projekt szkoleniowo-rozwojowy, przygotowany przez kobiety i dla kobiet. Na uczestniczki czekają warsztaty, a także granty edukacyjne i dofinansowanie biznesu o wartości do 50 tys. euro. W projekcie mogą wziąć udział przedsiębiorczynie oraz kobiety, które dopiero planują założyć własną firmę.
Impreza odbyła się 6 maja. Organizatorzy przygotowali m.in. okolicznościową wystawę, poświęconą jubileuszowi 50-lecia domu kultury w Wolborzu.
Podzielili się bezcennym lekiem. Akcja krwiodawstwa odbyła się w niedzielę, 8 maja w GOKiS w Moszczenicy. Krew zbierana była dla 6-letniego Mateuszka.
Gala podsumowująca jubileuszową pięćdziesiątą edycję Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego o „Rubinową Hortensję” odbyła się w sobotę, 7 maja, w Mediatece 800-lecia, w Piotrkowie Trybunalskim. W jej trakcie odbyło się uroczyste ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagród laureatom tegorocznej edycji konkursu.
Województwo Wielkopolskie jako jeden z pierwszych regionów w Polsce rozpoczął proces budowy gospodarki wodorowej, dostrzegając tym samym szansę i korzyści, jakie niesie ze sobą rozwój technologii wodorowych. Już od 2018 r. Samorząd Województwa Wielkopolskiego nawiązuje w tej sprawie kontakty w kraju i za granicą, prowadzi edukację o technologiach wodorowych, wspiera i promuje wielkopolskie podmioty gospodarcze. W grudniu 2019 r. utworzona została Wielkopolska Platforma Wodorowa, będąca ciałem opiniotwórczym i doradczym Samorządu Województwa Wielkopolskiego w sprawach rozwoju czystej energetyki i tworzenia sieci współpracy w tym obszarze gospodarczym. Członkowie Platformy zrzeszeni są w 4 panelach: biznesu, nauki, liderów samorządowych i obywatelskim. Obecnie zrzesza ona ponad 100 osób.