Znów oszustwo "pod legendą". Tym razem ofiarą jest 85-letnia piotrkowianka. Kobieta za namową oszusta podszywającego się pod policjanta wyrzuciła pieniądze przez okno.
Policjanci z tomaszowskiej drogówki zatrzymali 39-latka, który jadąc trasą S8, wymachiwał przez okno do innych uczestników ruchu fałszywą legitymacją i odznaką. Chciał w ten sposób wprowadzić kierowców w błąd, że jest funkcjonariuszem policji. Odpowie też za kierowanie pojazdem mimo cofnięcia mu uprawnień i stosowanie przemocy wobec interweniujących policjantów.
Bardzo oryginalny pomysł, szczytny cel, duża radość i... wszystko na nic. Osoba, która zwyciężyła w aukcji, której przedmiotem był bloczek uranu, oferowany przez jednego z piotrkowskich youtuberów, okazała się oszustem. To oznacza, że 70 tys. zł, jakie zaoferowała za ten niezwykły fant, nie zasili konta Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To jednak nie koniec!
Poskromienie plagi spoofingu, czyli oszustw polegających na podszywaniu się pod numer infolinii i podawania się za pracowników banku, wymaga praktycznych i skutecznych działań. Teraz w aplikacji mobilnej IKO klienci PKO Banku Polskiego mogą sprawdzić, czy rozmawiają z rzeczywistym pracownikiem banku czy z cyberprzestępcą.
Zakupowa gorączka podczas Black Friday to okres wzmożonej aktywności oszustów. Przypominany o dobrych praktykach, które mogą pomóc zabezpieczyć się przed kradzieżą, podczas zakupów w internecie – napisano na profilu KNF w mediach społecznościowych.
Piotrkowscy policjanci, współpracując z funkcjonariuszami z województwa mazowieckiego, zatrzymali 28-letniego mieszkańca Wołomina, który wyłudził prawie 18 tysięcy złotych. Mężczyzna miał prowadzić działalność gospodarczą, która w rzeczywistości nie była w żaden sposób zarejestrowana. Przy użyciu kodów płatniczych BLIK 28-latek wyłudzał pieniądze. Odpowie za oszustwo, za co grozi kara do 8 lat więzienia.
650 tysięcy złotych padło łupem telefonicznych oszustów. Mężczyzna został naciągnięty metodą na „policjanta i prokuratora”. Policja zatrzymała jednego ze sprawców.
Oszczędności życia straciła 65-letnia piotrkowianka, która została oszukana metodą "na syna". Seniorka uwierzyła w historię o spowodowaniu przez syna wypadku i przekazała przestępcom 100 tys. złotych.
Uwaga na fałszywe SMS-y od Głównego Inspektora Sanitarnego. Nadawca nazywa się KWARANTANNA i w treści wiadomości informuje o nałożeniu na odbiorcę izolacji. Dalej jest link, który rzekomo prowadzi do strony z ważnymi informacjami. Nie otwierajcie odnośnika z wiadomości - to próba wyłudzenia danych osobowych!
Zarzuty oszustwa i usiłowania oszustwa usłyszał 33-latek, który na elektronarzędzia przyklejał kody kreskowe z tańszych produktów. Na gorącym uczynku został ujęty przez pracownika ochrony marketu i przekazany w ręce policji.