Advertisement

W wiele atrakcji obfitowała Noc Muzeów w Wolborzu

ePiotrkowRegion Niedziela, 08 maja 202211330
Impreza odbyła się 6 maja. Organizatorzy przygotowali m.in. okolicznościową wystawę, poświęconą jubileuszowi 50-lecia domu kultury w Wolborzu.

Ładuję galerię...

Wernisaż połączony został z wieczorem wspomnień. W miłej, klimatycznej atmosferze wspominano działalność kulturalną w poprzednich latach. Swoimi wspomnieniami dzielili się m.in. Andrzej Jaros, burmistrz Wolborza oraz goście specjalni, poprzedni dyrektorzy, Stanisław Rajtko i Anna Mizgalska-Dąbrowska.

 

Najmłodsi uczestnicy Nocy Muzeów natomiast, mogli spróbować prac ręcznych, czyli lepienia naczyń z gliny, wykonywania własnych okolicznościowych kartek i magnesów w kształcie samochodu strażackiego. Był to pomysł na zabawę Asi Biniek z AgiBagi Animacje.

 

​Ponadto swoją kolekcję pojazdów pożarniczych i wspaniałych figur strażackich pokazał kustosz muzeum, Andrzej Kotlicki. Były też smakołyki wata cukrowa, kolorowe lizaki, a poczęstunek dla wszystkich przygotowały panie z KGW Bogusławice.

 

Organizatorem Nocy Muzeów była Barbara Duda z Pożarniczego Centrum Historyczno-Edukacyjnego Ziemi Łódzkiej w Wolborzu.


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat