W pierwszą sobotę miesiąca (04.05.2024), ulicami Piotrkowa po raz 62. przejdzie Męski Publiczny Różaniec. Organizatorzy zapraszają szczególnie ojców z synami.
Zderzenie samochodu osobowego z rowerzystą na Rondzie Sulejowskim. Kierowcy pamiętajcie, przepisy Kodeksu drogowego nakazują kierowcom ustąpić pierwszeństwa rowerzystom, którzy znajdują się na przejeździe!
Majówka na drogach regionu rozpoczęła się niebezpiecznymi zdarzeniami drogowymi. Dobre warunki atmosferyczne to większe prawdopodobieństwo wypadku.
Z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja Wójt Gminy Moszczenica oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Moszczenicy zapraszają 03 maja 2024 r. do wspólnego świętowania.
O tym, że prowadząc pojazd zawsze trzeba zachować pełną koncentrację przekonał się we wtorkowe (30.04.2024) przedpołudnie kierowca śmieciarki. W czasie wykonywania manewru cofania wjechał w lexusa i poważnie go uszkodził.
W poniedziałek (20.04.2024) obchodzono Międzynarodowy Dzień Tańca, z tej okazji na scenie sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpi podopieczni MOK i OEA MOK oraz uczestnicy zajęć tanecznych z Centrum Movimiento.
Do bardzo groźnej sytuacji doszło we wtorek (30.04.2024) na trasie S8. Na jezdni w kierunku Warszawy, w okolicach węzła Wolbórz dachowała ciężarówka. Droga w tym miejscu była przez kilka godzin zablokowana.
Pojazd dostawczy zderzył się z samochodem osobowym na drodze krajowej nr 74 w okolicach Jaksonka. Policjanci to zdarzenie zakwalifikowali jako kolizję. Okazało się jednak, że jeden z kierowców był nietrzeźwy.
Do groźnego wypadku doszło w poniedziałkowy (29.04.2024) poranek w gminie Sulejów. W miejscowości Witów samochód osobowy zderzył się z dostawczym. Wskutek uderzenia, oba pojazdy przewróciły się na bok. Uszkodzony został również słup energetyczny, który przewrócił się na ogrodzenie jednej z posesji.
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku zatrzymali nietrzeźwego kierowcę karawanu. Mężczyzna miał 3 promile alkoholu w organizmie. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.