Piotrków przez wieki był miastem wielokulturowym. Świadectwa tej historii znajdziemy w wielu miejscach w grodzie trybunalskim. Jednym z nich jest bez wątpienia stary cmentarz. I właśnie tam dziś zaglądamy.
Nowy sprzęt do laparoskopii jest już w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim. Urządzenie ma usprawnić pracę medyków, a także sprawić, że zabiegi będą bezpieczniejsze.
Jak wynika z raportu, opracowanego na podstawie badania ankietowego, pt.: „Zdrowotne i Psychospołeczne Aspekty Życia Osób Z Miastenią”, diagnoza miastenii stawiana jest najczęściej po długim poszukiwaniu przyczyny (57,3% respondentów).
Już po raz trzydziesty fani muzyki Jazzowej spotkali się w salach Zamku Królewskiego w Piotrkowie. Tym razem licznie zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać koncertu w wykonaniu utytułowanego pianisty jazzowego, kompozytora i aranżera Macieja Tubisa.
„Goya. Śladami mistrza" - to tytuł kolejnego filmu, jaki zostanie wyświetlony w kinie studyjnym "PIKSEL". Seans zaplanowano w czwartek o godz. 18.00. Bilety już w sprzedaży.
To, o czym informowaliśmy już miesiąc temu, stało się faktem. Na skrzyżowaniu al. Concordii z Al. Sikorskiego pojawiło się kilkanaście kamer. Będą one miały tylko jedno zadanie. Fotografować kierowców, którzy przez to skrzyżowanie będą przejeżdżać na czerwonym świetle.
Ma wielkość puszki od napoju, ale naszpikowana jest nowoczesnymi technologiami. Kiedy już powstanie, będzie wystrzelona przez rakietę w kosmos na wysokość 2,5 kilometra. Mowa o CanSat, czyli sondzie kosmicznej budowanej przez piotrkowskich nastolatków.
Złoto w kategorii chóry mieszane i puchar dla najlepsze dyrygenta festiwalu - to zdobycze Chór Miejskiego Piotrkowa podczas II Ogólnopolskiego Festiwalu Chóralnego Pieśni Patriotycznej w Poznaniu.
Mariusz Koperski spotkał się z mieszkańcami Piotrkowa Trybunalskiego. Pisarz, dziennikarz i literaturoznawca, który urodził się właśnie w Piotrkowie, od lat mieszka na Podhalu. Jest twórcą m.in. poczytnej "Zakopiańskiej powieści kryminalnej".
Dwie mogiły wojenne ufundowane przez Instytut Pamięci Narodowej w Łodzi poświęcono w niedzielę (19.11.2023) na Cmentarzu Parafialnym w Bęczkowicach (gm. Łęki Szlacheckie). Pierwsza to tablica upamiętniająca majora Antoniego Skrzyneckiego, druga zaś jest grobem nieznanego żołnierza.