Advertisement

Artykuły do tagu: mogiły

Dwie mogiły dla bohaterów sprzed lat
Dwie mogiły wojenne ufundowane przez Instytut Pamięci Narodowej w Łodzi poświęcono w niedzielę (19.11.2023) na Cmentarzu Parafialnym w Bęczkowicach (gm. Łęki Szlacheckie). Pierwsza to tablica upamiętniająca majora Antoniego Skrzyneckiego, druga zaś jest grobem nieznanego żołnierza.
Harcerze posprzątali mogiły żołnierzy
Od kilku dobrych lat piotrkowscy harcerze odwiedzają cmentarz wojskowy, aby posprzątać mogiły żołnierzy.
Pamiętają o tych zapomnianych
Uczniowie i nauczyciele IV LO im. Generała Stefana Roweckiego „Grota” w Piotrkowie Trybunalskim oraz przedstawiciele Klubu Historycznego „Grota” zachęcają do wzięcia udziału w kolejnej edycji akcji „Pamiętamy o tych zapomnianych”. Po raz kolejny będą porządkować zapomniane i zaniedbane mogiły, znajdujące się na terenie piotrkowskich nekropolii.
Uporządkowali mogiły powstańców
Kilkanaście osób w czwartkowe popołudnie porządkowało groby powstańców warszawskich, pochowanych na cmentarzach w Piotrkowie. Organizatorami akcji był piotrkowski Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” oraz Klub „Gazety Polskiej”. W ciągu kilku godzin uczestnikom tej inicjatywy udało się posprzątać piętnaście mogił, które dodatkowo przyozdobiono biało-czerwonymi chorągiewkami.
Porządkują zapomniane mogiły
Uczniowie z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Niechcicach porządkują zapomniane mogiły na cmentarzu parafialnym w Niechcicach.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat