W pierwszą sobotę czerwca (03.06.2023), odbędzie się kolejny - 51. Męski Publiczny Różaniec w Piotrkowie Trybunalskim. Organizatorzy podkreślają, że to wydarzenie już na stałe wpisało się w życie religijne Piotrkowa i jest okazją nie tylko do świadectwa wiary, lecz przede wszystkim do dzielenia się dobrami duchowymi ze społecznością miasta.
Piotrków już oficjalnie ma swoją samodzielną uczelnię. 1 czerwca odbyła się uroczysta inauguracja działalności Akademii Piotrkowskiej. Przybyłych gości, polityków, naukowców i studentów witał powołany niedawno rektor uczelni, Dariusz Rogut. W czasie przemówień padły między innymi deklaracje rządowego wsparcia dla piotrkowskiej braci akademickiej.
Po dwóch tygodniach przerwy w czwartkowy poranek otwarto piotrkowski oddział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W tym czasie remontowano i adoptowano nowe pomieszczenia. Teraz będzie dużo wygodniej.
Umiejętność udzielania pierwszej pomocy oraz zimna krew uratowały życie mężczyźnie. Bohaterami okazali się pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piotrkowie.
OSP Krzepczów w gminie Grabica oraz OSP Trzepnica w gminie Łęki Szlachetne otrzymają nowe wozy bojowe. Zakup aut będzie możliwy dzięki dofinansowaniu, jakie popłynie z Kancelarii Premiera.
W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Piotrkowie Trybunalskim, w dniu 31.05.2023 r. odbyło się I FORUM BRANŻY MEDYCZNEJ.
Skoro mamy Dzień Dziecka, to i nowości filmowych dla najmłodszych nie mogło zabraknąć. W piotrkowskim kinie Helios na młodszych i nieco starszych widzów czeka mnóstwo animowanych produkcji. Zapraszamy do zapoznania się z nowymi tytułami.
Do uczestnictwa w Wielkim Marszu przeciw “drożyźnie, złodziejstwu i kłamstwu, za wolnymi wyborami i demokratyczną, europejską Polską” apelują politycy Platformy Obywatelskiej. Do całej akcji włączył się aktywnie przewodniczący struktur PO w województwie łódzkim - poseł Cezary Grabarczyk.
Trzy lata po zmianie ustroju, dwanaście przed wejściem Polski do Unii Europejskiej i siedem przed utratą przez Piotrków statusu miasta wojewódzkiego – pierwszego czerwca 1992 roku wystartowała ogólnomiejska rozgłośnia radiowa. Nazywała się Radio Piotrków.
Największy w Piotrkowie Trybunalskim kompleks handlowy jest już oficjalnie otwarty. Od rana na zakupy do N-Parku przy ulicy Sulejowskiej przybywają tłumnie mieszkańcy miasta i regionu. Nasz reporter rozmawiał z niektórymi z nich. Dość zgodnie podkreślali, że takie miejsce w tym rejonie Piotrkowa jest potrzebne. Przy okazji odwiedzania obiektu, który powstał z inicjatywy firmy Napollo, korzystają z promocji, które zaoferowali najemcy centrum.