Niedawno w Domu Pomocy Społecznej w Piotrkowie wykryto świerzb. Pensjonariusze zarzucali dyrekcji DPS-u, że nie odseparowano chorych od zdrowych, w pokojach jest zimno, nie działa winda, a pracownicy zachowują się ordynarnie i nie dbają o mieszkańców. Dyrekcja placówki wszystkie zarzuty odrzuca, tymczasem słuchacze Strefy FM, że przedstawione przez nas problemy to zaledwie wierzchołek góry lodowej.
Trzysta złotych - tyle może otrzymać osoba, która zaopiekuje się bezdomnym psem z gminy Moszczenica. Taka propozycja padła od wójta gminy Marcelego Piekarka. Gmina szuka pomysłu, jak rozwiązać kosztowny problem bezdomnych zwierząt.
We wrześniu br. informowaliśmy o zmianie organizacji ruchu na ulicach: Włókienniczej, Bawełnianej, Wypoczynkowej i Ceramicznej w Piotrkowie. W związku z apelami przedstawicieli Rady Osiedla i mieszkańców, Urząd Miasta i Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji obiecały zmianę w ruchu drogowym. Do tej pory obietnicy nie dotrzymano.
Przy ul. Wolborskiej w Piotrkowie miała powstać kompostownia odpadów. Nie powstanie, inwestor zrezygnował, a okoliczni mieszkańcy nie zdążyli nawet na dobre rozpocząć swojego protestu. A argumenty mieli solidne.
- Przez ten dym nie możemy otworzyć okien w naszych mieszkaniach - mówią załamani mieszkańcy kamienicy przy ulicy Słowackiego 34 D w Piotrkowie.
Niezapłacone rachunki, strach przez odsetkami i… brak faktur. To problem wielu mieszkańców Piotrkowa, którzy korzystają z usług firmy PGE Obrót S.A., dostarczającej energię elektryczną. Z relacji piotrkowian wynika, że problem zaczął się w momencie zmiany przez PGE dostawcy rachunków.
Dziura na Kołłątaja to niejedyny problem mieszkańców osiedla Słowackiego Północ. Kolejnym jest zapadnięty chodnik na rogu Słowackiego i Reja.
W Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Klementynowie (gmina Sulejów) odbyła się uroczystość, podczas której dokonano długo oczekiwanego poświęcenia placówki przez biskupa diecezji częstochowskiej księdza Jana Wątrobę.
O problemach związanych ze składem węgla przy ul. Próchnika w Piotrkowie na łamach “Tygodnia Trybunalskiego” pisaliśmy już kilkakrotnie, przytaczając argumenty tych, którzy składu sobie w tym miejscu nie życzą (mieszkańcy pobliskich bloków, radni) i tych, którzy jednak postanowili go tu urządzić. Sprzeczne interesy, sprzeczne wizje, a w konsekwencji cała masa kontroli zarządzonych przez różne instytucje. Wynik jednej z nich właśnie poznaliśmy, choć sprawa do końca przesądzona nie jest. O być albo nie być składu węgla przy Próchnika zadecyduje ostatecznie... minister kultury.
Skrzyżowanie ulic Sulejowskiej, Dalekiej i Kleszcz w Piotrkowie. Zielone światło dla skręcających w lewo, czerwone dla jadących prosto. W czym problem? W tym, że korzystający z lewoskrętu boją się z niego korzystać, ponieważ wielu kierowców notorycznie jedzie prosto na czerwonym świetle. - Ja się po prostu boję o własne życie. Jeżdżę tamtędy do domu i ciągle dochodzi do takich sytuacji. Boję się, że któregoś dnia dojdzie do jakiegoś nieszczęścia. To przede wszystkim kierowcy tirów. Można coś zrobić, żeby kontrolować tych kierowców? - pyta jedna z mieszkanek Piotrkowa.