Relokacja maszyn czy całych linii produkcyjnych to przedsięwzięcie bardzo skompilowane. W praktyce polega ono na demontażu, przetransportowaniu urządzeń z miejsca A do miejsca B i ich montażu. Dlatego niezbędny jest w tym przypadku dokładny plan działania. Trzeba tez dysponować odpowiednimi zasobami technicznymi. Kluczowe znaczenie ma również przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Nie ma skutecznej i sprawnej relokacji maszyn bez wiedzy i umiejętności.
Tylko w ciągu ostatnich 2 lat program Erasmus+ sfinansował w Polsce 521 projektów ekologicznych o łącznej wartości 23,5 miliona euro. Takie informacje płyną z raportu Narodowej Agencji Programu Eramsus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności zaprezentowanego podczas konferencji „Climate Law and Governence Day” odbywającej się w ramach Szczytu Klimatycznego COP26 w Glasgow. W kolejnych latach możliwości wsparcia projektów o profilu ekologicznym z programu Erasmus+ będą jeszcze większe.
30 października wtyczka LoanByLink - Proste Raty osiągnęła pułap 1000 integracji z partnerami, różnych branż zainteresowanych udostępnieniem swoich usług w formie ratalnej.
„Od teraz możesz cieszyć się smakiem Pepsi i stać się częścią pozytywnej zmiany”, deklaruje producent kultowego napoju Pepsi. W listopadzie 2021 roku do produkcji w polskich zakładach firmy trafiły butelki w całości wykonane z rPET, czyli plastiku pochodzącego z ponownego przetworzenia. Zmiana ta czyni Pepsi pierwszą tak dużą marką napojów gazowanych w Polsce, której wszystkie butelki będą produkowane z plastiku pochodzącego w 100% z recyklingu. W ten sposób firma przyczynia się do realizacji założeń gospodarki obiegu zamkniętego, w której surowce mogą być wykorzystywane wielokrotnie. Cała inicjatywa jest wsparta kampanią informacyjną, która pomoże lepiej zrozumieć działania marki i rolę konsumentów w procesie produkcji opakowań z rPET.
Coraz bliżej do świąt Bożego Narodzenia. Nie każdy będzie mógł spędzić je jednak w rodzinnym gronie. Wigilia, to dla wielu osób trudny czas, a stowarzyszenie Pałacyk chce to zmienić, wypełniając czyjąś samotność dobrym słowem, obecnością i życzeniami.
Licytacje, słodki bazarek, wystawa rękodzieła i świąteczne melodie towarzyszyły finałowi akcji „Pomóżmy Łukaszowi wstać!”, który zorganizowano w niedzielę w Srocku. W powrocie do zdrowia pomaga mu rodzina, znajomi, sąsiedzi i zupełnie obcy ludzie niesieni odruchem serca. Dzięki wspólnemu wysiłkowi na leczenie pana Łukasza udało się zebrać 32 tys. 123 złotych i 4 groszy.
W piątek 3 grudnia oficjalnie otwarto lodowisko w parku im. ks. J. Poniatowskiego w Piotrkowie. Przed kasami i wypożyczalnią sprzętu ustawiła się spora kolejka i w zaledwie pół godziny lodowisko wypełniło się łyżwiarzami. Czekały na nich także słodycze, którymi częstował św. Mikołaj.
Umowę w sprawie wdrażania, utrzymania i rozwoju systemu elektronicznego zarządzania dokumentacją (EZD) oraz utworzenia Lokalnego Centrum Kompetencji podpisano w środę (01.12.2021) w siedzibie Moszczenickich Terenów Inwestycyjnych. Sygnatariuszami porozumienia zostali wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński oraz wójt Moszczenicy Marceli Piekarek, jako lider konsorcjum gmin wdrażających u siebie nowoczesne rozwiązania. Dzięki porozumieniu gmina Moszczenica będzie dzielić się swoim doświadczeniem w przeprowadzaniu procesów cyfryzacji i wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań.
Trwają ostatnie przygotowania do otwarcia lodowiska w parku ks. J. Poniatowskiego w Piotrkowie. Łyżwiarski sezon ma oficjalnie wystartować w piątek o godz. 16:00.
Błyskawicznie udało się zebrać wolontariuszy, którzy w przyszłym roku będą kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Piotrkowie Trybunalskim oraz powiecie piotrkowskim. Tym razem mieszkańcy będą mogli spotkać ponad 800 osób, które postanowiły w ten sposób wesprzeć fundację. To dotychczasowy rekord. Podobnie jak w czasie ostatniego finału, w Piotrkowie działać będą dwa sztaby.