Zmarł Stanisław Marliński, pierwszy szef wyszkolenia Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej, który tę funkcję pełnił od 1976 roku. Był jednym z czołowych pilotów w kraju, członkiem, a później trenerem kadry narodowej i mistrzem Polski juniorów w lotach rajdowo-nawigacyjnych. Miał 85 lat.
24 grudnia stowarzyszenie Pałacyk organizuje w Piotrkowie wigilię dla osób samotnych. W piątek odbędzie się spotkanie organizacyjne dla wolontariuszy, którzy chcą pomóc w realizacji tego przedsięwzięcia.
Transformacja cyfrowa to kompleksowy proces przechodzenia na nowe sposoby pracy przy wykorzystaniu technologii cyfrowych. Może zachodzić na każdym szczeblu organizacji, m.in. w sprzedaży, obsłudze klienta, finansach czy produkcji. Głównym celem transformacji, wspieranej przez Platformę Przemysłu Przyszłości, jest poprawa działania przedsiębiorstw w różnych aspektach: elastyczności, efektywności kosztowej czy szybkości realizacji zamówień.
W najbliższy czwartek (16.10.2021) w Urzędzie Miasta w Piotrkowie Trybunalskim, zorganizowane zostanie spotkanie informacyjne dotyczące programu "Czyste Powietrze". Tymczasem już w poniedziałek (13.12.2021) mija termin przyjmowania zgłoszeń.
Relokacja maszyn czy całych linii produkcyjnych to przedsięwzięcie bardzo skompilowane. W praktyce polega ono na demontażu, przetransportowaniu urządzeń z miejsca A do miejsca B i ich montażu. Dlatego niezbędny jest w tym przypadku dokładny plan działania. Trzeba tez dysponować odpowiednimi zasobami technicznymi. Kluczowe znaczenie ma również przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Nie ma skutecznej i sprawnej relokacji maszyn bez wiedzy i umiejętności.
Tylko w ciągu ostatnich 2 lat program Erasmus+ sfinansował w Polsce 521 projektów ekologicznych o łącznej wartości 23,5 miliona euro. Takie informacje płyną z raportu Narodowej Agencji Programu Eramsus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności zaprezentowanego podczas konferencji „Climate Law and Governence Day” odbywającej się w ramach Szczytu Klimatycznego COP26 w Glasgow. W kolejnych latach możliwości wsparcia projektów o profilu ekologicznym z programu Erasmus+ będą jeszcze większe.
30 października wtyczka LoanByLink - Proste Raty osiągnęła pułap 1000 integracji z partnerami, różnych branż zainteresowanych udostępnieniem swoich usług w formie ratalnej.
„Od teraz możesz cieszyć się smakiem Pepsi i stać się częścią pozytywnej zmiany”, deklaruje producent kultowego napoju Pepsi. W listopadzie 2021 roku do produkcji w polskich zakładach firmy trafiły butelki w całości wykonane z rPET, czyli plastiku pochodzącego z ponownego przetworzenia. Zmiana ta czyni Pepsi pierwszą tak dużą marką napojów gazowanych w Polsce, której wszystkie butelki będą produkowane z plastiku pochodzącego w 100% z recyklingu. W ten sposób firma przyczynia się do realizacji założeń gospodarki obiegu zamkniętego, w której surowce mogą być wykorzystywane wielokrotnie. Cała inicjatywa jest wsparta kampanią informacyjną, która pomoże lepiej zrozumieć działania marki i rolę konsumentów w procesie produkcji opakowań z rPET.
Coraz bliżej do świąt Bożego Narodzenia. Nie każdy będzie mógł spędzić je jednak w rodzinnym gronie. Wigilia, to dla wielu osób trudny czas, a stowarzyszenie Pałacyk chce to zmienić, wypełniając czyjąś samotność dobrym słowem, obecnością i życzeniami.
Licytacje, słodki bazarek, wystawa rękodzieła i świąteczne melodie towarzyszyły finałowi akcji „Pomóżmy Łukaszowi wstać!”, który zorganizowano w niedzielę w Srocku. W powrocie do zdrowia pomaga mu rodzina, znajomi, sąsiedzi i zupełnie obcy ludzie niesieni odruchem serca. Dzięki wspólnemu wysiłkowi na leczenie pana Łukasza udało się zebrać 32 tys. 123 złotych i 4 groszy.