Zostań morsem i pomóż Paulince!

Region Wtorek, 15 lutego 20228
W czasie kiedy temperatura powietrza waha się w okolicach 0 stopni Celsjusza, wielu morsów gromadzi się nad Zalewem Cieszanowickim. Kolejna okazja już wkrótce. Tym razem będzie można przy okazji wziąć udział w akcji charytatywnej dla Paulinki Adamus, mieszkanki Bujen, która w wieku 12 lat doznała niedokrwiennego udaru mózgu, skutkiem którego jest prawostronny niedowład ciała i całkowita afazja.

fot.: materiały prywatne

 

Aby dziewczynka wróciła do zdrowia i sprawności potrzebna jest intensywna, ale przede wszystkim kosztowna, rehabilitacja oraz terapia neurologopedyczna i psychologiczna. Każdy, kto zechce przyłączyć się do wspólnego morsowania, będzie mile widziany. Kandydat na morsa może liczyć na krótki instruktarz praktyczny i "wsparcie duchowe" - mówią organizatorzy.

Wszyscy śmiałkowie powinni obowiązkowo sprawdzić, czy nie mają przeciwskazań zdrowotnych do zimowej kąpieli. Jeśli takie są – należy z niej zrezygnować, ale nadal można wziąć udział w wydarzeniu, bo oprócz morsowania, przewidziane są też inne atrakcje.


Impreza ma się rozpocząć w niedzielę (20.02.2022) o 14.30. No początek rozgrzewka przed pierwszym wejściem do wody, którą poprowadzą instruktorki zumby. Po morsowaniu będzie można skorzystać z sauny. W programie znalazły się również Karnawałowy Bieg Morsa i Karnawałowy Bieg Małego Morsa.

 

Na wszystkich uczestników będą czekać liczne smakołyki, m.in.: grillowana swojska kiełbaska, pajda chleba ze smalcem i ogórkiem, barszczyk czerwony z pasztecikami / zapiekanymi pierożkami, grochówka, kiermasz ciast, gorąca herbata oraz wata cukrowa.


Dla najmłodszych zabawę na świeżym powietrzu poprowadzą animatorki. Oprawę muzyczną zapewnią natomiast DJ-e. Organizatorzy zapowiadają, że na tę charytatywną imprezę warto przybyć całą rodziną. Przy okazji wspólnej zabawy – można wspomóc leczenie dziecka, które nagle utraciło zdrowie, ale ma szanse je odzyskać.

 

Wesprzeć Paulinkę można już teraz, wpłacając dowolną kwotę na jej konto, utworzone w serwisie siepomaga.pl.

 

Tutaj odbędzie się morsowanie:

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

5

3


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gosciu ~gosciu (Gość)15.02.2022 17:37

Wytłumaczcie mi na czym polega charytatywność włażenia do wody, tzn. ci morsujący wpłacają pieniądze dla dziecka, czy oglądający wpłacają? Czy ci jedzący kiełbasę? Czy ci, którzy robią zdjęcia tego cyrku wpłacają? Serio pytam.

93


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat