Przed nami 14. edycja bezpłatnych warsztatów Koduj z Gigantami. Zajęcia już po raz 7. odbędą się także w Piotrkowie, tym razem pn. "Poszukiwacze Kodu". Wykwalifikowani specjaliści od programowania pokażą dzieciom m.in. jak nadać starym grom i programom nowe życie.
Dziś, aby odnaleźć się w cyfrowej rzeczywistości, trzeba podążać za aktualnymi trendami i być na bieżąco z tym, co dzieje się w świecie nowych technologii. Znajomość i korzystanie z nowoczesnych narzędzi pozwala bowiem osiągać cele biznesowe. Przedsiębiorcy, którzy chcą odnieść sukces, powinni być otwarci na to, co nowe i nie bać się rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji. Jak jednak za tym wszystkim nadążyć? Jakie korzyści przynoszą narzędzia AI i jak je mądrze wykorzystać?
Umowę w sprawie wdrażania, utrzymania i rozwoju systemu elektronicznego zarządzania dokumentacją (EZD) oraz utworzenia Lokalnego Centrum Kompetencji podpisano w środę (01.12.2021) w siedzibie Moszczenickich Terenów Inwestycyjnych. Sygnatariuszami porozumienia zostali wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński oraz wójt Moszczenicy Marceli Piekarek, jako lider konsorcjum gmin wdrażających u siebie nowoczesne rozwiązania. Dzięki porozumieniu gmina Moszczenica będzie dzielić się swoim doświadczeniem w przeprowadzaniu procesów cyfryzacji i wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań.
Współczesne możliwości w zakresie cyfryzacji codziennej pracy otwierają przed firmami zupełnie nowe możliwości. Rozwiązania, które kiedyś kojarzono wyłącznie z branżą IT, z powodzeniem przeniknęły do innych sektorów decydujących się na system ERP. Produkcja, handel, usługi czy edukacja to tylko kilka z branż, które na przestrzeni lat doceniły korzyści wynikające z digitalizacji procesów wewnętrznych. Dlaczego nie warto zwlekać z wdrożeniem tego typu programów?
Ograniczenie kontaktów społecznych wywołane pandemią koronawirusa wymusza przyspieszenie cyfryzacji w firmach. Szersze wykorzystanie usług chmurowych przez sektor bankowy wydaje się nieuniknione. PKO Bank Polski przygotowuje się do przeniesienia swojej architektury informatycznej do Chmury Krajowej.
Piotrków Trybunalski wywalczył 4 miliony zł unijnego dofinansowania na cyfryzację zasobu geodezyjnego i na uruchomienie e-usług. Realizacja projektu, który rozpoczął się w 2016 r. dobiega końca, ułatwi życie nie tylko geodetom. Teraz do informacji przestrzennych szybciej dotrą zarówno właściciele nieruchomości czy inwestorzy, jak i przedsiębiorcy, mieszkańcy czy instytucje.
To będzie rewolucja w dostarczaniu listów poleconych. Oto nadchodzą e-doręczenia! Rząd przyjął właśnie projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.
Proces cyfryzacji telewizji w województwie łódzkim rozpoczął się 19 marca. W Piotrkowie wyłączenie sygnału analogowego nastąpi 20 maja (poniedziałek).