Advertisement

Artykuły do tagu: wigilia

Czy wypatrywać pierwszej gwiazdki? Astronom doradza
Pierwsza gwiazdka to nieodłączny element Wigilii. Pojawienie się jej na niebie, jest znakiem, że można zasiąść przy świątecznym stole i rozpocząć wieczerzę. O której godzinie pierwsza gwiazdka zaświeci na niebie w tym roku?
Dlaczego miejska choinka została ogrodzona?
Jak co roku w Rynku stanęła choinka, lecz niemałe było zdziwienie mieszkańców, którzy świąteczne drzewko zobaczyli ogrodzone metalowym płotem. Dlaczego tak się stało?
Grzybowa czy barszcz? Co króluje w regionie
Pierwszą z wigilijnych potraw będzie dzisiaj na stole zupa. Okazuje się, że rodzaj tego dania uzależniony jest od miejsca, w którym spędziliśmy dzieciństwo lub jakie preferujemy tradycje rodzinne. Bywa, że w niektórych domach pojawiają się trzy wazy z różnymi wigilijnymi zupami. A wszystko po to, by uczestnicy kolacji czuli się każdy jak w swoim rodzinnym domu.
O której na pasterkę? Msza nie tylko o północy
Pasterka to pierwsza msza święta Bożego Narodzenia. Tradycyjnie była odprawiana o godz. 24:00, ale od kilku lat w wielu kościołach jej celebracja zaczyna się wcześniej. Przygotowaliśmy „ściągę”, na której znajdziecie godziny wszystkich mszy, które w noc Bożego Narodzenia będą odprawiane w Piotrkowie.
Spotkanie wigilijne w Moszczenicy [ZDJĘCIA]
Wspólna modlitwa, kolędowanie, składanie życzeń, ale i drobne upominki - tak wyglądało wigilijne spotkanie mieszkańców gminy Moszczenica. W bożonarodzeniowej atmosferze mieszkańcy spotkali się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu.
Podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie wspólnie zasiądą przy wigilijnym stole
Świąteczne spotkanie odbędzie się 23 grudnia o godz. 11.30, w Dziennym Domu Pomocy Społecznej przy ul. Wojska Polskiego. Posiłek zostanie przygotowany dla około 300 osób.
Wigilia z Serca na rzecz Patryka Wysmyka
Kilkaset osób odwiedziło w sobotnie popołudnie szkołę podstawową we Włodzimierzowie, gdzie odbyła się 6. Wigilia z Serca. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia udało się zebrać ponad 10 tysięcy złotych, a cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Patryka Wysmyka, który zmaga się z nawrotem choroby nowotworowej.
Gminna wigilia w Czarnocinie [ZDJĘCIA]
"Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku. Dzień zwykły dzień, który liczy się od zmroku…” - taki właśnie niezwykły dzień już za mieszkańcami gminy Czarnocin. Wigilię Gminną zorganizowano w minioną niedzielę.
Wigilijne spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich w Kacprowie [ZDJĘCIA]
Były piękne, kolorowe, tradycyjne, ale i całkiem nieoczywiste potrawy, wspaniała atmosfera, mnóstwo dobrych życzeń i dobrej energii. A wszystko podczas wigilijnego spotkania Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Wola Krzysztoporska, które w sobotę odbyło się w gościnnym Domu Ludowym w Kacprowie.
Moszczenica zaprasza na wspólną wigilię
W najbliższy piątek władze gminy Moszczenica zapraszają wszystkich mieszkańców na spotkanie wigilijne. Zaplanowano je w najbliższy piątek w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat