Strażacy gasili w niedzielę (05.02.2023) płonący wielorodzinny budynek mieszkalny w Sulejowie. Mieszkańcy obiektu zostali ewakuowani, na tę chwilę nie ma informacji o osobach poszkodowanych.
Zakończyła się budowa nowego parkingu w Piotrkowie. Miejsca postojowe powstały przy ul. Wojska Polskiego, tuż obok wiaduktu kolejowego.
Do bardzo groźnie wyglądającego wypadku doszło w środowy poranek w Longinówce na przejeździe kolejowym. Audi wjechało pod pociąg pośpieszny. Według pierwszych informacji na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.
Sulejowski Park Krajobrazowy został utworzony na podstawie decyzji wojewody piotrkowskiego w 1994 roku. Wraz z parkiem przedborskim i spalskim stanowi zespół Nadpilicznych Parków Krajobrazowych, który od 2013 roku wchodzi w skład Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego.
Do zderzenia osobówki i motoroweru doszło w środę wieczorem na ulicy Sulejowskiej w Piotrkowie. Jedna osoba jest ranna.
Do dwóch włamań do domów doszło w listopadzie na osiedlu Sulejowska. Policjanci potwierdzają, że otrzymali zgłoszenia dotyczące kradzieży w domach przy ul. Bawełnianej i Różanej.
Mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego oraz kierowcy podróżujący przez miasto ulicą Sulejowską, mogą już gołym okiem dostrzec elementy konstrukcyjne, na których wkrótce oprze się duży kompleks handlowy. W N-Parku - bo taka będzie jego nazwa - obok licznych sklepów czy supermarketu, nie zabraknie też restauracji typu fast food. Jeśli prace będą postępowały zgodnie z planem, centrum zostanie otwarte w drugim kwartale 2023 roku.
To jak wygląda osuszony Zalew Sulejowski można w pewnym stopniu zobaczyć w Barkowicach. Poziom wody w zbiorniku jest obecnie tak niski, że w miejscu, gdzie Pilica i Luciąża wpływają do zbiornika, doskonale widać dno akwenu. To efekt działania Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.
Zakończyła się kolejna inwestycja drogowa w Piotrkowie. Na ul. Okrzei do dyspozycji mieszkańców oddano dwadzieścia sześć nowych miejsc parkingowych, w tym dwa dla osób z niepełnosprawnościami.
Choć była jedną z największych tego typu katastrof w Polsce, nadal wiemy o niej mało. Oficjalnych dokumentów opisujących to wydarzenie praktycznie nie ma. Badacze odnaleźli tylko jedną cienką teczkę zawierającą raport MO. Katastrofa kolejowa w Jarostach, do której doszło 9 października 1962 roku, wciąż budzi wiele pytań. Nie brakuje kontrowersji związanych z ustalaniem jej przyczyn i skutków. Ile było faktycznie ofiar, czemu na miejscu wypadku nie było ekspertów i dlaczego nie próbowano ustalić osób odpowiedzialnych? I czemu nie zachowały się dokumenty?