W programie "O tym się mówi" radny Dariusz Cecotka zaprezentował swoją wizję przemiany ulicy Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim. Pomysł zakłada wyłączenie z ruchu kołowego odcinka tej ulicy, rozciągającego się od placu Kościuszki do ulicy Sienkiewicza, i przekształcenie go w deptak. Radny widzi w tej inicjatywie szansę na znaczne zwiększenie atrakcyjności centrum miasta.
Dzisiaj Piotrkowski Rynek tętni życiem dzięki corocznemu Świętu Miodu, które przyciąga zarówno mieszkańców, jak i pasjonatów pszczelarstwa z całego regionu. To wyjątkowe wydarzenie, które odbywa się w rynku jest nie tylko okazją do degustacji i zakupu różnorodnych miodów.
Do groźnego pożaru doszło w dawnym budynku szpitala miejskiego im. Świętej Trójcy. Obecnie budynek nie jest już użytkowany i popada w ruinę. Dziś „zamieszkiwany” jest tylko przez bezdomnych, którzy mogli zaprószyć ogień.
Jeśli nie chcesz stracić grobu bliskiej osoby musisz co dwadzieścia lat uiszczać odpowiednią opłatę za utrzymanie miejsca pochówku. Piotrkowski cmentarz rzymskokatolicki należy do Kurii Archidiecezji Łódzkiej i to właśnie ona pobiera od zainteresowanych prolongatę za grób. Jest tylko jeden problem – wpłatę musisz dokonać osobiście w kancelarii cmentarza, najlepiej gotówką (a przypomnijmy, że to kwota rzędu 2500 zł), ewentualnie osobiście kartą. Wpłata przelewem lub blikiem nie wchodzi w grę.
Łódź hybrydowa, skuter wodny, samochód z napędem 4x4, kamery termowizyjne, namiot ratowniczy, specjalistyczne kombinezony… Do WOPR-ów z naszego regionu trafi kolejny sprzęt ratowniczy. Wszystko dzięki głosom mieszkańców oddanym w Budżecie Obywatelskim Województwa Łódzkiego.
Inwestowanie w złoto od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród osób poszukujących stabilnych form lokowania kapitału. Sztabki złota stanowią jedną z najbardziej atrakcyjnych opcji dla inwestorów indywidualnych. Jeśli rozważasz zakup, ten artykuł pomoże Ci zrozumieć, jak przeprowadzić cały proces bezpiecznie i świadomie.
W czwartek (25.07.2024) w Barkowicach Mokrych odbyła się uroczystość z okazji 80. rocznicy Akcji Burza oraz koncentracji żołnierzy 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej Ziemi Piotrkowsko-Opoczyńskiej. Zgromadzeni goście mogli zobaczyć odświeżony pomnik, który od 30 lat przypomina o wydarzeniach z 1944 roku. Uroczystości towarzyszyła inscenizacja historyczna oraz rajd do Leśnej Osady w Kole pod hasłem "Pościgówka 2024".
Na jakim etapie są prace związane z budową obiektu przy ulicy Żwirki? Według informacji przekazanych przez Juliusza Wiernickiego na konferencji prasowej (12.07.2024) zaawansowanie szacowane jest mniej więcej na 65-68%. Obiekt nie będzie otwarty w tym sezonie ze względu na opóźnienia w budowie. Postanowiliśmy sprawdzić, jak wygląda budowa basenów za ponad 14 milionów złotych. Najgłębszy z nich ma mieć 120 cm głębokości.
Powołano Radę Naukową Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Odpowiednie porozumienie zostało zawarte w piątek 26 lipca między miastem Piotrków, Akademią Piotrkowską i UTW. Rada jest ciałem społecznym.
Po zarwaniu się konaru dębu w zeszły poniedziałek (15.07.2024) bliscy zmarłych, których pomniki znajdowały się pod drzewem, żyli w niepewności - kto zapłaci za remont nagrobków? Po pierwszym spotkaniu w kancelarii cmentarnej usłyszeli szokującą wiadomość "ubezpieczenie cmentarza nie obejmuje zniszczeń nagrobków". W czwartek (26.07.2024) doszło do spotkania z kierownikiem cmentarza, ten zapewnił piotrkowian - pomniki będą wyremontowane na koszt cmentarza. Jednak poszkodowani dalej obawiają się, że spadające gałęzie wyrządzą krzywdę nie tylko nagrobkom, ale również ludziom odwiedzającym cmentarz.