Pellet czasami pisany jako pelet to wydajne, suche paliwo, które cieszy się coraz większą popularnością. Jest wytwarzany z odpadów będących naturalnym produktem obróbki drewna. Nazywany jest biopaliwem, ponieważ w czasie jego spalania powstaje bardzo mało produktów ubocznych, a do atmosfery wydostają się naprawdę niewielkie ilości CO2. Co więcej, popiół powstały po spalaniu pelletu można wykorzystać w formie nawozu mineralnego.
Problem z odbiorem śmieci, szczególnie tych wielkogabarytowych, przy ul. Wyzwolenia i Bugajskiej w Piotrkowie zgłosiła redakcji słuchaczka magazynu Magiel. Nie jest to oczywiście odosobniony przypadek. Zdaniem mieszkańców sterty starych mebli przy pergolach śmietnikowych szpecą miasto. Sytuacja może się poprawić od stycznia 2021 r., bo według założeń nowego przetargu na odbiór odpadów, ma zostać zwiększona częstotliwość odbioru wielkogabarytowych śmieci.
W Barkowicach Mokrych na Zalewie Sulejowskim rozgrywały się w niedzielę 4 października Otwarte Spinningowe Mistrzostwa Piotrkowa Trybunalskiego. Startowało 38 zawodników.
Przy al. 3 Maja w Piotrkowie została uroczyście otwarta piąta już świetlica środowiskowa dla dzieci. "Piątka", bo tak została nazwana, przypadła do gustu najmłodszym mieszkańcom osiedla Piastowskie.
Za uszkodzenie mienia odpowie zatrzymany przez bełchatowskich policjantów 23-latek. Mężczyzna zniszczył ladę wystawową w lokalu gastronomicznym. Wartość strat oszacowano na 2000 zł.
Wśród zgromadzonych w Muzeum w Piotrkowie eksponatów udało się odnaleźć prawdziwą perełkę muzyki ludowej Ziemi Piotrkowskiej. To zapisy tekstów i nut utworów ludowych wykonywanych przez kapele działające na obszarze dawnego powiatu piotrkowskiego.
4 września to dla mieszkańców Sulejowa data szczególna. Tego dnia w 1939 roku wojska hitlerowskie podczas nalotu zniszczyły 80 procent miasta. Wielu mieszkańców zginęło na miejscu. W 81. rocznicę tych wydarzeń oddano hołd poległym, po czym wmurowano kamień węgielny i kapsułę czasu pod budowę nowego mostu łączącego dwa brzegi Pilicy.
Złodzieja biżuterii zatrzymali radomszczańscy policjanci. Mężczyzna wpadł przez swoje roztargnienie, w lombardzie zostawił swój dowód osobisty.
4 września w Sulejowie tradycyjnie już upamiętnione zostaną ofiary bombardowania, do którego doszło w 1939 roku. W programie tegorocznej uroczystości znajduje się jeszcze jeden ważny punkt.
Pływający po Zalewie Sulejowskim wędkarze odkryli na dnie w pobliżu jednej z wysp coś co przypomina ludzkie ciało. Znajdujące się na głębokości około 6 metrów odkrycie potwierdziły dwie niezależne załogi wykorzystujące echosondy. Na miejsce wezwano strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Jednak po konsultacjach z policją akcję przełożono na godziny poranne.