Advertisement

Artykuły do tagu: uroczystości

Święto Trzeciego Maja. Jakie obchody w Piotrkowie i regionie?
W tym roku obchodzimy 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W wielu miastach i gminach całego kraju zaplanowano patriotyczne uroczystości. Podobnie będzie także w Piotrkowie i regionie.
Święto
Padający śnieg i niska temperatura nie przestraszyła kilkuset osób, które wzięły udział w niedzielnych uroczystościach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbyły się w Piotrkowie.
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jakie uroczystości w Piotrkowie?
1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości upamiętniające żołnierzy antykomunistycznego podziemia odbędą się także w Piotrkowie, a zaplanowano je na najbliższą niedzielę.
W Rozprzy uczczą historyczne wydarzenie
1 stycznia 2023 roku Rozprza znów stała się miastem. W najbliższy wtorek w tamtejszej Szkole Podstawowej zaplanowano uroczystości z okazji tego historycznego wydarzenia.
Święto Niepodległości w gminach - program uroczystoście
11 listopada w całym kraju świętować będziemy Narodowe Święto Niepodległości. W każdej z gminy zaplanowano uroczyste obchody. Zebraliśmy informacje, co, gdzie i kiedy będzie się działo.
Strażacy z Gorzkowic będą mieli nowy sztandar
W najbliższą sobotę w Gorzkowicach odbędzie się Gminny Dzień Strażaka. Uroczystości połączone będą z nadaniem nowego sztandaru dla OSP Gorzkowice.
Zapraszają na uroczystości upamiętniające walki na Górach Borowskich
Co roku w Borowej na terenie gminy Wola Krzysztoporska, u stóp pomnika ku czci poległych we wrześniu 1939 r. organizowane są uroczystości upamiętniające żołnierzy zgrupowania gen. Ludwika Czyżewskiego. Tym razem odbędą się one 6 września (niedziela). Dzień wcześniej bohaterów Września’39 wspominać będą mieszkańcy Grocholic.
W piątek w Sulejowie upamiętnią rocznicę bombardowania miasta
4 września w Sulejowie tradycyjnie już upamiętnione zostaną ofiary bombardowania, do którego doszło w 1939 roku. W programie tegorocznej uroczystości znajduje się jeszcze jeden ważny punkt.
100. rocznica Bitwy Warszawskiej w Piotrkowie
W tym roku obchodzimy stulecie Bitwy Warszawskiej, uznawanej za jedno z najważniejszych starć militarnych w historii świata. Pamięć bohaterów walk uczcimy także w Piotrkowie. Ze względu na trwający stan epidemii obchody rocznicy będą przebiegać skromniej niż pierwotnie planowano.
Uroczystości odpustowe Matki Bożej Śnieżnej już w niedzielę
Już w niedzielę 2 sierpnia w kościele akademickim Panien Dominikanek odbędą się uroczystości odpustowe ku czci patronki Matki Bożej Śnieżnej. Msze święte tego dnia sprawowane będą o godz. 9.30, 11.30 i 20.00.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat