Artykuły do tagu: uroczystości

Sulejów zaprasza na obchody
Na uroczyste obchody 105. rocznicy odzyskania niepodległości zapraszają także samorządowcy w Sulejowie. Będzie część oficjalna, ale nie zabraknie również artystycznych prezentacji.
Jakie uroczystości w Aleksandrowie i Rozprzy?
W związku ze 105. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości uroczystości patriotyczne zostaną także zorganizowane w gminie Aleksandrów oraz w Rozprzy. Będą nie tylko części oficjalne, ale także wydarzenia artystyczne.
Walkę o Ojczyznę okupili krwią, ale pamięć o nich nigdy nie zaginie. Co roku udowadniają to wszyscy, którzy pojawiają się na Górach Borowskich, by uczcić obrońców poległych tu w 1939 r.
Upamiętnią ważną rocznicę
Wspólnie oddadzą hołd ofiarom bombardowania Sulejowa. W poniedziałek, 4 września, odbędą się obchody 84. rocznicy tego tragicznego wydarzenia. W 1939 r. w wyniku niemieckich nalotów zginęło 700 osób, a miasto zostało zniszczone w ponad 80%.
Hołd dla obrońców Gór Borowskich
W tym roku obchodzić będziemy 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej i bitwy o Góry Borowskie. Na uroczystości poświęcone pamięci żołnierzy ze zgrupowania gen. Ludwika Czyżewskiego zapraszamy już w najbliższą niedzielę.
Święto Trzeciego Maja. Jakie obchody w Piotrkowie i regionie?
W tym roku obchodzimy 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W wielu miastach i gminach całego kraju zaplanowano patriotyczne uroczystości. Podobnie będzie także w Piotrkowie i regionie.
Święto
Padający śnieg i niska temperatura nie przestraszyła kilkuset osób, które wzięły udział w niedzielnych uroczystościach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbyły się w Piotrkowie.
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jakie uroczystości w Piotrkowie?
1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości upamiętniające żołnierzy antykomunistycznego podziemia odbędą się także w Piotrkowie, a zaplanowano je na najbliższą niedzielę.
W Rozprzy uczczą historyczne wydarzenie
1 stycznia 2023 roku Rozprza znów stała się miastem. W najbliższy wtorek w tamtejszej Szkole Podstawowej zaplanowano uroczystości z okazji tego historycznego wydarzenia.
Święto Niepodległości w gminach - program uroczystoście
11 listopada w całym kraju świętować będziemy Narodowe Święto Niepodległości. W każdej z gminy zaplanowano uroczyste obchody. Zebraliśmy informacje, co, gdzie i kiedy będzie się działo.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat