Advertisement

Hołd dla obrońców Gór Borowskich

Środa, 30 sierpnia 20237
W tym roku obchodzić będziemy 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej i bitwy o Góry Borowskie. Na uroczystości poświęcone pamięci żołnierzy ze zgrupowania gen. Ludwika Czyżewskiego zapraszamy już w najbliższą niedzielę.
Fot. UG Wola Krzysztoporska Fot. UG Wola Krzysztoporska

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 10.00. Pod pomnikiem odprawiona zostanie msza święta polowa w intencji poległych. Odczytany zostanie apel poległych zakończony salwą honorową, a przedstawiciele różnych środowisk złożą wiązanki kwiatów.


Dzień wcześniej (2 września) odbędą się też uroczystości upamiętniające obronę Gór Borowskich w Grocholicach, na które zaprasza prezydent miasta Bełchatowa. 

 

W bitwie na Górach Borowskich, zwanych też „Piotrkowskimi Termopilami”, 84 lata temu poległo aż 663 żołnierzy 2. Pułku Piechoty Legionów pod dowództwem płk. Ludwika Czyżewskiego.

Coroczne uroczystości mają niezwykle podniosły, patriotyczny charakter i są doskonałym momentem do przypomnienia naszej niełatwej drogi do wolności. Zapraszamy do oddania czci bohaterom - zachęcają organizatorzy. 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

zwykły Polak ~zwykły Polak (Gość)01.09.2023 09:01

A czy któryś z tych polityków był tam kiedykolwiek bez kamer i fleszy aparatów i zapalił w ciszy bez widowni choć symboliczną lampkę ?

30


antyantek ~antyantek (Gość)31.08.2023 13:38

Nie dla polityki na takich uroczystościach. Nie dla Antka i jego popleczników.

56


Patrioci ~Patrioci (Gość)31.08.2023 21:59

Nie życzymy sobie aby z tych uroczystości robiono wiec partyjny i nie zamierzamy wysłuchiwać półgodzinnych przemówień. DOŚĆ i koniec i kropka.

52


Tadeusz ~Tadeusz (Gość)30.08.2023 17:13

Uroczystość piękna tylko za dużo polityki i wtrącania bieżących spraw wczasie przemówień, jak co roku też będę tylko trzeba jednym uchem wpuszczać drugim wypuszczać co przemawiają. Msza i złożenie wieńcy tak, dla polityki Nie.

124


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat