Reklama

W piątek w Sulejowie upamiętnią rocznicę bombardowania miasta

Strefa FMRegion Wtorek, 01 września 2020347527
4 września w Sulejowie tradycyjnie już upamiętnione zostaną ofiary bombardowania, do którego doszło w 1939 roku. W programie tegorocznej uroczystości znajduje się jeszcze jeden ważny punkt.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

- Wmurujemy kamień węgielny pod budowę kładki pieszo-rowerowej, która powstanie nad Pilicą. Moment wybrano nieprzypadkowo, ponieważ ten obiekt powstanie mniej więcej w śladzie mostu, który został wysadzony w 1945 roku - mówi burmistrz Sulejowa, Wojciech Ostrowski.

 

W uroczystości wezmą udział przedstawiciele władz miasta oraz Urzędu Marszałkowskiego.

 

- Po zakończeniu części oficjalnej udamy się na teren budowy pierwszego w Polsce basenu pasywnego i hali pasywnej. Tam wiceprezesi Polskiego Związku Piłki Siatkowej - Jacek Sęk (sekretarz generalny Związku) i prawdopodobnie Ryszard Czarnecki - dokonają oficjalnego rozpoczęcia budowy - dodał Kamil Budny z Urzędu Miasta w Sulejowie.

 

Szczegółowy program znajduje się na załączonym poniżej plakacie.

 


Zainteresował temat?

0

0


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (27)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

qwejk ~qwejk (Gość)04.09.2020 10:25

CYTAT: "mniej więcej w śladzie mostu, który został wysadzony w 1945 roku - mówi burmistrz Sulejowa, Wojciech Ostrowski" - NIE WIEM KTO napisał ten tekst, ale jeśli tak mówi Wojtek to mija się z prawdą. Zresztą co i jak, z tym wysadzaniem mostu przez Niemców, opisali już inni w komentarzach. Żałosne jak się czyta takie teksty!

10


;kljwncf ~;kljwncf (Gość)03.09.2020 20:27

nie ma informacji że nastąpiła aktualizacja, dlaczego?

30


gość ~gość (Gość)01.09.2020 21:18

Brednie, znowu brednie - w 1945 wysadzono inny most, kolejowy. Drogowy, który był w miejscu planowanej kładki istniał do lat 50

30


ja ~ja (Gość)03.09.2020 23:31

Ale kłamstwo zostało: "most został wysadzony"... Most miał być wysadzony, ale nie za bardzo hitlerowcom to się udało, a po przybiciu paru nowych desek słuzył społeczeństwu do wybudowania nowego mostu w nowym, i co najważniejsze - w o wiele korzystniejszym śladzie.

10


gość ~gość (Gość)01.09.2020 15:04

Co znaczy "dokonają oficjalnego rozpoczęcia budowy "czyli łopaty w łapy i do roboty aż będzie huczało!

10


gość ~gość (Gość)02.09.2020 14:15

Proponuję, aby goście na tę uroczystość w piątek przylecieli od Piotrkowa helikopterem i niech wylądują na Placu Straży, bo inaczej uroczystości się opóżnią i będą po ciemku wbudowywać ten kamień i może któryś wpaść do rzeki,to dopiero by była prawdziwa atrakcja.

11


gość ~gość (Gość)02.09.2020 14:17

Czy OBATEl też będzie nam przyrzekał że wybuduje S12?

21


poborca ~poborca (Gość)01.09.2020 13:31

Hmmm? Co by tu jeszcze belfrom zabrać ? Hmmm ? Wynagrodzenie za czas strajku zaoszczędzone. Nagrody z funduszu też są oszczędności. Nadgodziny za pandemie ok, a może jeszcze okroić wynagrodzenie o motywacyjne dodatki ??????? Co by tu jeszcze im zabrać hmmm ?

82


gość ~gość (Gość)01.09.2020 22:08

PROPAGANDA nieprawdopodobna.Budowa dawno rozpoczęta,praca wre,a teraz trzeba się pochwalić i uroczyście rozpoczynać budowę.
KPINY.

32


hmmm? ~hmmm? (Gość)01.09.2020 19:47

czyli cenzura

40