Advertisement

Wielkogabarytowy problem na piotrkowskich osiedlach

Strefa FM Piątek, 09 października 202038
Problem z odbiorem śmieci, szczególnie tych wielkogabarytowych, przy ul. Wyzwolenia i Bugajskiej w Piotrkowie zgłosiła redakcji słuchaczka magazynu Magiel. Nie jest to oczywiście odosobniony przypadek. Zdaniem mieszkańców sterty starych mebli przy pergolach śmietnikowych szpecą miasto. Sytuacja może się poprawić od stycznia 2021 r., bo według założeń nowego przetargu na odbiór odpadów, ma zostać zwiększona częstotliwość odbioru wielkogabarytowych śmieci.

Ładuję galerię...

Mieszkańcy uważają, że taki widok to codzienność i niekorzystnie wpływa na estetykę osiedla. - To jest totalna porażka. My płacimy za śmieci, a w niedzielę widok z okna jest porażający. To powtarza się od kilku miesięcy - mówiła słuchaczka Ewa.

O komentarz poprosiliśmy Piotrkowską Spółdzielnię Mieszkaniową. - Tak, jest to problem, który występuje od wielu miesięcy, żeby nie powiedzieć lat – potwierdza Marek Potrzebowski, prezes Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. - Związany jest z gromadzeniem przy pergolach śmietnikowych odpadów wielkogabarytowych, czyli wersalek, mebli i różnego rodzaju sprzętów, które zalegają tam tygodniami. Zgodnie z harmonogramem wielkogabaryty są wywożone co drugi miesiąc. W sytuacji, kiedy któryś z mieszkańców wymieni np. wersalkę albo zmieni inne meble, nie ma gdzie tego składować, więc wynosi to w okolice śmietnika. Lokator powinien wywieźć stare meble do PSZOK-u, niestety z różnych przyczyn tak się nie dzieje. W takiej sytuacji to spółdzielnia jest zobligowana do wywozu wielkogabarytów, a kosztami są obciążani mieszkańcy. W 2019 roku koszt wywozu dużych odpadów wyniósł prawie 14 tys. zł, w tym roku już jest prawie tyle samo, a mamy przecież jeszcze prawie 3 miesiące 2020 roku, a problem przed Bożym Narodzeniem na pewno się jeszcze nasili. Żeby osiedla lepiej wyglądały, należałoby zwiększyć częstotliwość wywozu. Z tego co wiem to ma się wkrótce zmienić w Piotrkowie. Wielkogabaryty mają być wywożone raz w miesiącu, to na pewno trochę poprawi sytuację. To miasto jest odpowiedzialne za odbiór śmieci od mieszkańców, za logistykę wywozu śmieci. My spółdzielnie jako zarządcy nieruchomości mamy znikomy wpływ na tę sytuację. Możemy jedynie apelować, informujemy mieszkańców, kiedy duże odpady są wywożone. Niestety mieszkańcy się do tego nie stosują. Świadomość ludzi i poczucie obowiązku lokatorów powinno być większe - wyjaśnia Potrzebowski.

 

Prezes PSM przekazał nam, że wielkogabarytowe odpady przy śmietniku na osiedlu Wyzwolenia zostały już zabrane.


Zainteresował temat?

5

3


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (38)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość1 ~gość1 (Gość)09.10.2020 09:11

Taki sam nieporządek jest na Daniłowskiego. Tam co dzień lądują jakieś gabaryty różnego rodzaju wokół śmietnika. Wystarczy przez kilka dni dokonać wieczornych kontroli i kilku delikwentów by się wyłapało bez problemu a nie obciążać mieszkańców..

61


Andrzej1 ~Andrzej1 (Gość)10.10.2020 16:27

Postanowiłem zawieźć odpady wielkogabarytowe do PSZOK. Teraz jest on prowadzony przez miasto. Przeniosłem się do czasów komuny. Chamski portier. Po placu snują się z krzesełkami pracownicy nic nie robiąc. Ja zaś 70 letni dziadek musiałem rozładować przyczepkę (to jeszcze mogę zrozumieć) z uwagami, abym ładnie układał na końcu olbrzymiego kontenera, żeby się więcej zmieściło. Nie obyło się też bez zapytania, czy gruz czysty it.p. Czekałem tylko na polecenie, abym te odpady sam przetworzył. Koszmar. Pozdrawiam Urząd Miejski prowadzący taką zbiórkę.

110


z miasta ~z miasta (Gość)10.10.2020 09:00

Bo to wina ludzi wyrzucają jak popadniezamiast trochę ułożyć nie długo pod balkonami zostawiać będą ludzska to największe brudasy i świnie mieszkam tuż obok śmietnika i widzę jak wyrzucają aby sie pozbyć świnie i jeszcze raz świnie jak dbają tak mają

61


gość_hue ~gość_hue (Gość)09.10.2020 18:35

Nie rozumiem problemu. Ostatnio wywiozłem graty na pszok. Bez kłopotu. Szybko i kulturalnie :)

32


abcde ~abcde (Gość)09.10.2020 12:04

W Łodzi problemu nie ma. Wywieszany jest na klatkach schodowych harmonogram wywozu odpadów wielkogabarytowych na cały rok. Odpady te są wywożone co 10 dni ( ! ! !). A lokatorzy są proszeni aby wystawiać odpady w dzień poprzedzający wywóz wg. harmonogramu. Więc nie ma takiego problemu, o czy mówi prezes spółdzielni, że odpady walają się wiele miesięcy.

130


Jurpiog ~Jurpiog (Gość)09.10.2020 09:15

Wyrzucanie na śmietnik mebli to jeden problem.
Inny to że bloki na os. Wyzwolenia (ul. Bugajska, Garbarska) nie są sprzątane w ogóle na zewnątrz i wewnątrz od czasu zatrudnienia zewnętrznej firmy sprzątającej.
Meble całkiem dobre wyrzuca się tylko dlatego że są niemodne. Nowi nabywcy z reguły młodzi ludzie usuwają też na śmietnik w pełni sprawne sedesy, umywalki, wanny, boazerie, panele podłogowe !
Może należałoby utworzyć jakiś magazyn mebli używanych (niezniszczonych oczywiście) ?

93


gość_g ~gość_g (Gość)09.10.2020 10:50

Płace wymagam.

64


gość___tutututu ~gość___tutututu (Gość)09.10.2020 17:48

No po coś się płaci za odbiór rzeczy gabarytowych, a meble jakby nie patrzeć do takich należą ;) mieszkańcy domów jednorodzinnych mają gabaryty 3x (!) W roku i to jest paranoja bo nic nie można zrobic

40


goœć_ddd ~goœć_ddd (Gość)09.10.2020 14:38

na ulice

30


gość_gosc ~gość_gosc (Gość)09.10.2020 12:08

Dobrze za na 2 sektorze biora komunalke i gabaryty za jednym razem jak sie pytalem to powiedzieli bo sa tansze komunalne niz gabaryty i jada za koleja

40


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat