Jest weekend albo święto, a Ty masz gorączkę, duszności, kaszel lub inne objawy i obawiasz się, że zakaziłeś się koronawirusem? Nie musisz już czekać, aż Twoja przychodnia będzie otwarta. Skorzystaj z teleporady wideo lub telefonicznej i otrzymaj niezbędną pomoc medyczną.
20 kwietnia to wyjątkowy dzień dla żołnierzy 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Tego dnia przypada święto Brygady, nawiązujące do wydarzeń z nocy z 19 na 20 kwietnia 1946 roku.
Tegoroczny Dzień Kobiet był w powiecie piotrkowskim szczególny. Po raz pierwszy zorganizowano bowiem Galę Kobiet Wyjątkowych Ziemi Piotrkowskiej. Była to okazja do docenienia tych pań, które szczególnie wyróżniają się w dziedzinie kultury, biznesu czy działalności społecznej. Do tytułu „kobieta wyjątkowa” nominowano aż 67 pań.
Obecni pracownicy, funkcjonariusze w stanie spoczynku oraz przyjaciele osób związanych z więziennictwem spotkali się w czwartek (13 lutego) w sulejowskim oddziale Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej. Z okazji ich święta nie zabrakło odznaczeń, wyróżnień oraz okolicznościowych przemówień.
Kilkuset mieszkańców ziemi piotrkowskiej oraz przybyli do miasta goście przemaszerowali ulicą Słowackiego wraz z Orszakiem Trzech Króli. Tradycyjnie przemierzył on drogę z parafii Najświętszego Serca Jezusowego do szopki na podwórzu klasztoru oo. Bernardynów, gdzie mędrcy ze wschodu pokłonili się Świętej Rodzinie.
Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 wspominali w piątek (6 grudnia) wydarzenia z życia i twórczości Władysława Stanisława Reymonta, czyli patrona placówki. Nie obyło się bez występu artystycznego, nagród dla uczniów, którzy w ostatnich tygodniach szczególnie zasłużyli się dla szkoły oraz poczęstunku.
Obchody Święta Niepodległości w gminie Grabica rozpoczęły się w tym roku od uroczystej mszy św. w kościele w Szydłowie. Po nabożeństwie ks. proboszcz Maciej Paramuszczak zorganizował inscenizację z życia św. Marcina – biskupa Tours. Nie lada atrakcją było przybycie na koniu rzymskiego legionisty, który oferował mieszkańcom kubek gorącej żołnierskiej grochówki. Całe wydarzenie uświetnił występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Grabica.
Tradycyjnie w wigilię Święta Niepodległości mieszkańcy Piotrkowa wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne.
11 listopada 1918 to dzień, gdy po latach zaborów odzyskaliśmy niepodległość. Polacy przyjęli tę datę, choć wielu historyków i polityków uważa, że powinniśmy świętować np. 7 października. Dlaczego nasze narodowe święto to 11 listopada?
11 listopada przypada 101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji również w Sulejowie przygotowano uroczyste obchody.