Punktualnie w południe w piątek w Urzędzie Miasta odbyła się Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta poświęcona modernizacji ulicy Moryca. Było dużo wzajemnych oskarżeń o kłamstwa i niedopowiedzenia, ale usłyszeliśmy też kilka konkretów.
Marne widowisko, chaos i bałagan - tak w skrócie można opisać wtorkową nadzwyczajną sesję Rady Miasta w Piotrkowie, która trwała prawie 6 godzin. Dotyczyła ona podwyżek za ciepło systemowe. Miejscy radni zakończyli obrady po godzinie 23.00. Uczestniczyli w nich także mieszkańcy, którzy domagają się obniżek.
Podwyżki cen za ciepło w Piotrkowie wciąż budzą bardzo wiele emocji. We wtorek radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali pod Urzędem Miasta konferencję prasową w tej sprawie. Chcą zwołania sesji nadzwyczajnej i zaproszenia na nią mieszkańców.
Świętowanie Wielkiej Nocy, czyli zmartwychwstania Jezusa, to czas refleksji i radości z radosnego zakończenia tego ważnego dla chrześcijan wydarzenia. Przed laty nasi przodkowie przygotowywali się do przeżycia tych świąt nie tylko w sposób duchowy, ale dużą rolę spełniała też wielkanocna symbolika. Dziś o przygotowaniach i symbolach powiemy nieco więcej.
Na piątek (3 września), przewodniczący Marian Błaszczyński zwołał XLII sesję Rady Miasta. Radni mają przegłosować m. in. zmiany w budżecie miasta na 2021 rok. Sesja ponownie odbędzie się w trybie korespondencyjnym, a jej transmisja rozpocznie się o godzinie 12:00.
W Wielką Sobotę wierni w Kościele katolickim trwają przy Grobie Pańskim rozważając mękę i śmierć Chrystusa oraz jego zstąpienie do otchłani - oczekują na Zmartwychwstanie. Zgodnie z polską tradycją tego dnia święcone są pokarmy na stół wielkanocny. Zwyczaj ten istnieje w naszym kraju od XIII wieku.
Arkadiusz Adamczyk, przez wiele lat związany z piotrkowską Filią Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, a obecnie pracownik tamtejszego Wydział Prawa i Nauk Społecznych został nominowany przez Prezydenta Andrzeja Dudę na profesora belwederskiego.
Miejscy radni zdecydowali podczas specjalnie zwołanej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta o zaskarżeniu przez Miasto rozstrzygnięcia nadzorczego wojewody łódzkiego, które unieważniało fragment jednej z wcześniejszych uchwał RM, dotyczącą reorganizacji targowiska miejskiego przy ul. Targowej.
Staropolska pierzawka weszła już na stałe do kalendarza imprez w gminie Wolbórz, dając okazję do integracyjnego spotkania i wspólnej zabawy pań z Kół Gospodyń Wiejskich.
Tradycyjne oczepiny, kiszenie kapusty czy sianokosy - te wszystkie zwyczaje można było obejrzeć podczas I Powiatowego Konkursu Obrzędów udowych, który odbył się w Gazomi Starej (gmina Moszczenica).