Ceny ciepła. Radni PiS chcą zwołania sesji nadzwyczajnej

Wtorek, 17 stycznia 202381
Podwyżki cen za ciepło w Piotrkowie wciąż budzą bardzo wiele emocji. We wtorek radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali pod Urzędem Miasta konferencję prasową w tej sprawie. Chcą zwołania sesji nadzwyczajnej i zaproszenia na nią mieszkańców.

Ładuję galerię...

W trakcie spotkania z dziennikarzami radni Prawa i Sprawiedliwości wielokrotnie podkreślali, że elektrociepłownia wyłącznie na gaz w Piotrkowie w ogóle nie powinna powstać. 

Mleko się już rozlało. Nic nie możemy z tym zrobić. Pytanie, co dalej? Występujemy z wnioskiem o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Chcemy, aby podczas niej prezydent przedstawił informację, dlaczego jest taki wysoki koszt ogrzewania, dlaczego nie wzięliśmy żadnych dotacji, ile płacimy kar emisyjnych i ile jednostki miejskie będą płacić za ogrzewanie - wyliczał radny Łukasz Janik, podkreślając, że na taką sesję chciałby zaprosić mieszkańców, którzy przedstawiliby swój punkt widzenia na podwyżki. 

 

Radni PiS chcą także, aby w programie obrad znalazł się punkt dotyczący wsparcia finansowego mieszkańców dotkniętych podwyżkami ogrzewania. 

Prezydent zafundował nam nieefektywne źródło ciepła, dlatego niech teraz dopłaci mieszkańcom. Te wzrosty opłat są u nas od 200 do 700 zł za miesiąc. Chcemy, aby prezydent dopłacił do całego systemu, a wówczas stawki można byłoby obniżyć - mówił radny Janik. 

Dużym zaskoczeniem dla zgromadzonych dziennikarzy była jednak inna informacja. 

Pan prezydent zamierza uciec z Piotrkowa, ponieważ dotarły do nas sygnały, że chce wystartować do Senatu z list PSL-u i Szymona Hołowni. My jednak na to nie pozwolimy - mówił Łukasz Janik. 

Trudno jednak ocenić wiarygodność tych informacji, ponieważ radny PiS - mimo zapytań ze strony dziennikarzy - nie chciał powiedzieć, skąd ma taką wiedzę. 

 

Obok wniosku o zwołanie sesji nadzwyczajnej radni skierowali także pismo do wojewody Tobiasza Bocheńskiego, z prośbą o przeprowadzenie czynności kontrolnych w Piotrkowie, w związku z budową ciepłowni na gaz.  

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

6

6


Komentarze (81)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ono onoranga21.01.2023 22:04

Janik to wasze rządy przez te 8 lat doprowadziły do dzisiejszej sytuacji zapadni się pod ziemię wstyd że jeszcze masz odwagę mówić że to wy ratujecie miasto. Ani ty ani obecny nie dostaniecie głosu na wyborach won że struktur miasta. Niech ktoś świeży bezpartyjny wejdzie na rządy a nie stare cwaniaki.

01


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)18.01.2023 08:02

Ja tutaj czegoś nie rozumiem. Panie Janik, przed drugą turą ostatnich wyborów samorządowych pana partyjny zwierzchnik Antoni Macierewicz udzielił publicznie poparcia prezydentowi Chojniakowi. Pana dawny kolega z rady, obecnie poseł Grzegorz Lorek w Radiu Strefa FM również skłonił się w kierunku prezydenta Chojniaka. Inny Pana kolega - ten który stoi obok, czyli radny Piotr Gajda wielokrotnie podczas sesji rady miasta chyli czoła prezydentowi Chojniakowi. Zawsze mówi jak bardzo go szanuje i wypowiada teorie typu "dobry i sprawiedliwy car, tylko urzędnicy źli". Radny Gajda udzielił prezydentowi absolutorium, a ostatnio na radzie miasta mówił, że po rozmowach prezydent ma dać pieniądze na Muzeum. Kiedy była sesja nadzwyczajna w sprawie ciepłowni, której sam się Pan domagał, nie przyszedł Pan strzelając focha, bo przewodniczący zwołał sesję wcześnie rano. Teraz kiedy mieszkańcy się obudzili i wychodzą na ulice nagle zrobiliście się wojowniczy, bo poczytaliście co sądzą mieszkańcy nie tylko o prezydencie, ale i o was. I zaczął się strach. Pan, Panie radny Janik to jak do rady się nie dostanie, to zasiadając w spółce w Bełchatowie sobie poradzi. Ale taki radny Gajda, dzięki diecie ma drugą pensję i pewnie szkoda by mu było stracić takie łatwe pieniądze. Byliście przeciwni podwyżkom diet, ale nie wyraziliście swojego sprzeciwu głosując, do tego zwiększoną dietę przyjmujecie, chyba że się mylę. Panie Janik, jest Pan aktywny w Internecie, i na pewno czyta Pan komentarze. Proszę mi więc odpowiedzieć na moje pytania i wątpliwości.

225


jaceek ~jaceek (Gość)17.01.2023 14:11

Ale hucpa! Radni PiS nagle stali się tacy gospodarni! A może zwołacie obrady na temat marnotrawstwa (delikatnie ujmując) w elektrowni "Ostrołęka"? Tam straty wynosiły 150 tysięcy na godzinę! Może dlatego rząd Prawa i Sprawiedliwości tak łupi Polaków na cenach energii???

237


go?ć_ewa ~go?ć_ewa (Gość)19.01.2023 10:11

Panie Janik, w którym przedszkolu Pan pracuje?

12


Baas ~Baas (Gość)17.01.2023 19:36

Na nowogrodzką do Warszawy jechać. Pis drozyzne zgotował, kto VAT podniósł miasto czy rząd? Obłudnicy

156


Remek ~Remek (Gość)17.01.2023 18:22

Prezydent Chojniak już się nie obroni. Tej fali krytyki już nikt nie zatrzyma. Czas na zmianę.

178


Kłamcy ~Kłamcy (Gość)19.01.2023 08:36

Kłamcy z PIS powinni zapaść się pod ziemię, gdyby mieli wstyd.

33


goœć_szybki ~goœć_szybki (Gość)17.01.2023 20:20

na PiS w tym roku zagłosują Ci którzy żyją z socjalu i śmieją się w twarz ludziom uczciwie pracującym, oraz oczywiście wyprane mózgi dużej części emerytów którzy siedzą przed TVP

186


Pani Prezydent!!! ~Pani Prezydent!!! (Gość)18.01.2023 10:23

Sesję nadzwyczajną niech sobie na Wiejskiej zwołają. Polska mówi NIE PiS-owi

146


Pani Prezydent!!! ~Pani Prezydent!!! (Gość)18.01.2023 10:25

Dlaczego Pan Janik, zarabiając 185 tysięcy złotych w wodociągach Bełchatowskich u Pani Milcznowskiej, nie udzieli wsparcia mieszkańców Piotrkowa z własnej kieszeni?

126


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat