Artykuły do tagu: wojewoda

Artur Cubała z oficjalnym powołaniem
W środę wojewoda łódzka Dorota Ryl, w imieniu Prezesa Rady Ministrów, wręczyła Arturowi Cubale nominację do pełnienia funkcji burmistrza Rozprzy.
Decyzja zapadła. Marek Mazur wicewojewodą łódzkim
Znamy nowego I wicewojewodę łódzkiego. Został nim znany w naszym regionie polityk PSL i kandydat do senatu w ostatnich wyborach parlamentarnych - Marek Mazur.
Nowa wojewoda województwa łódzkiego
Dorota Ryl została nową wojewodą województwa łódzkiego. Dotychczas była radną sejmiku województwa łódzkiego. Na stanowisko wojewody po 8 latach na to stanowisko powraca kobieta – przedstawicielka Platformy Obywatelskiej.
19.04.2023 07:44
Mamy nowego wojewodę
Tobiasz Bocheński nie jest już wojewodą łódzkim. We wtorek nastąpiła zmiana na tym stanowisku. Nowym wojewodą łódzkim został Karol Młynarczyk, który do tej pory zajmował stanowisko wicewojewody.
Miasto odpowiada wojewodzie
Wracamy do sprawy powstania masztu telekomunikacyjnego przy ul. Dzieci Polskich w Piotrkowie. W ubiegłym tygodniu swoje stanowisko w tej sprawie przedstawił Łódzki Urząd Wojewódzki. Teraz swoją odpowiedź opublikował piotrkowski magistrat.
Nikt nie chce wziąć odpowiedzialności za budowę masztu
Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński wydał komunikat w sprawie budowy masztu telekomunikacyjnego przy ul. Dzieci Polskich w Piotrkowie. Sprawa ta budziła kontrowersje okolicznych mieszkańców, którzy nie wiedzieli, że taka inwestycja planowana jest w pobliżu ich domów. Miasto próbowało tę budowę zablokować, ale wojewoda łódzki uchylił sprzeciw władz Piotrkowa.
Mają dość hipokryzji radnych z PiS
Przedstawiciele piotrkowskiego Koła Samorządowo-Europejskiego Platformy Obywatelskiej zarzucają miejskim radnym hipokryzję. Powołują się m.in. na sprawę budowy masztu telekomunikacyjnego przy ul. Dzieci Polskich w Piotrkowie.
Rozprza: wojewoda jest
Wojewoda łódzki wspiera Rozprzę w staraniach o odzyskanie praw miejskich. Tobiasz Bocheński nie tylko wydał pozytywną opinię pod względem prawnym, ale także poparł starania władz gminy.
Krzysztof Ciecióra wiceministrem rolnictwa
Krzysztof Ciecióra został wiceministrem rolnictwa i rozwoju wsi. Pochodzący z Radomska dotychczasowy wicewojewoda łódzki we wtorek rano odebrał nominację premiera Mateusza Morawieckiego z rąk wicepremiera Henryka Kowalczyka.
Gmina Kleszczów mniejsza? Wojewoda złożył wniosek
Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński złożył wniosek do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o zmianę granic gminy Kleszczów na rzecz gminy Bełchatów. Modyfikacja ma spowodować zmniejszenie niesprawiedliwości w podziale dochodów pomiędzy samorządami.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat