Jest szansa na przebudowę ulicy Moryca?

Sobota, 11 listopada 202355
Punktualnie w południe w piątek w Urzędzie Miasta odbyła się Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta poświęcona modernizacji ulicy Moryca. Było dużo wzajemnych oskarżeń o kłamstwa i niedopowiedzenia, ale usłyszeliśmy też kilka konkretów.
Fot. M. Adamczyk Fot. M. Adamczyk

Ładuję galerię...

Wniosek o sesję zwołaną w trybie nadzwyczajnym złożyło ośmiu radnych: Marlena Wężyk-Głowacka, Mariusz Staszek, Piotr Gajda, Łukasz Janik, Sergiusz Stachaczyk, Dariusz Cecotka Konrad Czyżyński i Andrzej Piekarski. Radni apelowali, aby sesję zwołać nie wcześniej niż o godz. 18:00, tak aby mieszkańcy mogli wziąć w niej udział.

Przewodniczący Rady Miasta Marian Błaszczyński zwołał jednak sesję na godz. 12:00, co spotkało się z oburzeniem ze strony wnioskodawców.

Demokratycznym narzędziem jest zwoływanie takich sesji w rzeczach istotnych dla miasta. Państwo organizując tę sesję na godzinę 12:00 pokazaliście i mieszkańcom i radnym, że są to tylko gierki polityczne. To szczyt hipokryzji i arogancji! Pokazaliście obłudę, obojętność i brak jakiejkolwiek współpracy z mieszkańcami  - wskazywała Marlena Wężyk-Głowacka. 

Na znak protestu wnioskodawcy zaznaczyli, że nie będą brali aktywnego udziału w tych obradach. Próbowali także przegłosować wniosek o przerwanie obrad i wznowienie ich 15 listopada o godz. 18:00. Ten wniosek został jednak przez większość radnych odrzucony. 

 

Urzędnicy z kolei mówili o pracach, które na ulicy Moryca zostały wykonane. Karol Szokalski, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, przypomniał m.in. historię tego miejsca, które powstało jako droga dojazdowa do pól. Mówił także o zamknięciu ulicy, montażu bramownicy i ograniczeniu ruchu ciężarowego, a także pracach, jakie tam wykonano.

Została przeprowadzona kompleksowa naprawa ulicy Moryca. Jeśli ktoś nie był, to zapraszam, aby podjechać i zobaczyć. Wygląda to naprawdę dobrze. Mieszkańcy nie do końca są szczęśliwi, że ten ruch został wznowiony, ponieważ woleli, aby ulica była zamknięta. Musieliśmy jednak otworzyć tę drogę m.in. ze względu na inne prace drogowe, które w tym rejonie miasta są prowadzone. Chodziło o to, aby mieszkańcy dojeżdżający do ościennych miejscowości nie musieli przejeżdżać przez cały Piotrków, tylko mogli skorzystać z tej drogi - wyjaśniał Karol Szokalski. 

Do stanu nawierzchni jezdni odniósł się także prezydent Krzysztof Chojniak, który na krótkiej prezentacji pokazał, jak ulica wyglądała przed remontem, a jak prezentuje się teraz.

Prezydent Piotrkowa nie wykluczył także kompleksowej modernizacji ulicy Moryca. W tej sprawie poczyniono już pierwsze kroki, ale oznaczałoby to także duże zmiany dla mieszkańców. Przede wszystkim powrót dużej ilości samochodów ciężarowych.

Odbyłem już dwa spotkania z prezesem firmy Lotos Terminale, podczas których rozmawialiśmy o ich partycypacji w kosztach przebudowy ulicy Moryca i ulicy Przemysłowej. Chodzi o to, aby ciężkie samochody, które do tej firmy przyjeżdżają, mogły korzystać z tych ulic. Przebudowa dróg byłaby wykonana w taki sposób, aby zabezpieczyć ją na wiele lat - wyjaśniał prezydent Chojniak. 

Decyzji ze strony grupy Lotos Terminale jeszcze nie ma, ale wiadomo, że taka inwestycja kosztowałaby duże pieniądze. Urzędnicy szacują, że mogłoby być to około 18 milionów złotych (na całym odcinku od bazy Lotos Terminale przy ul. Przemysłowej aż do skrzyżowania ul. Moryca z ul. Krakowskie Przedmieście).

 

Czy dojdzie do kompleksowej przebudowy ulicy Moryca? Czy może będziemy świadkami kolejnej sesji nadzwyczajnej w tej sprawie? To dopiero pokaże przyszłość. 

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

2


Komentarze (55)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Mieszkaniec Moryca ~Mieszkaniec Moryca (Gość)13.11.2023 14:49

Jeśli chcą wybudować nową drogę pod tiry to absolutnie nie w miejscu obecnej Morycy , domy się znajdują 3do 5metrow od pasa drogowego , wszystko się rozleci przy takim natężeniu ruchu tirów, jest wystarczająco dużo terenów rolnych (tanich), gdzie można wybudować nową obwodnicę loczaca dr.91 z aleją konkordii na to my mieszkańcy na pewno nie pozwolimy, włodarze miasta do wymiany natychmiast!!!

32


gian ~gian (Gość)11.11.2023 09:12

A innych ulic nie ma? Weźmy ul. Całą czy Kasztelenska? To jest ważnejsza ulica. Moryca? A kto to był?

17


Rencista ~Rencista (Gość)11.11.2023 11:12

Z moich podatków to będzie

30


suweren ~suweren (Gość)12.11.2023 20:16

W Piotrkowie Tryb. musi nastąpić zmiana pokoleniowa zarządzających tym miastem. Obecna ekipa nie jest w stanie dokonać pozytywnych zmian. Oni się zasiedzieli na swoich stanowiskach, są wypaleni zawodowo, większość powinna przejść na emeryturę. Nowe pokolenie samorządowców jest w stanie zapewnić rozwój miasta i uczynić go przyjaznym dla swoich mieszkańców.

62


Robson ~Robson (Gość)11.11.2023 15:32

Panie Prezydencje Chojniak cały Piotrkow za Panem stoji nikczemników nie ma tak wiele

214


Nie pykło ~Nie pykło (Gość)11.11.2023 18:11

Znowu? Dopiero co ją cecotka otwierał, jako kiełbasę wyborczą.

60


Nie czepiajcie się! ~Nie czepiajcie się! (Gość)11.11.2023 21:16

Może Marian nie mógł później, bo miał umówione spotkanie z leśnikami po południu.

70


mieszkańcyEP ~mieszkańcyEP (Gość)12.11.2023 20:10

Czekamy na referendum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

40


Rodi ~Rodi (Gość)12.11.2023 17:07

Taka sesja to kpina i potwarz dla mieszkańców. Radna Wójcik, każdą wypowiedzieć poprzedza odczytaniem SMS. Ludzie, kogo wybraliście, marionetki

70


bert ~bert (Gość)12.11.2023 12:39

Chojniak jest bardzo złym prezydentem, musi koniecznie dla dobra tego miasta odejść.

80


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat